Wiadomości z Rybnika

Motocyklista przekroczył prędkość o 95 km/h

  • Dodano: 2016-05-10 11:00
W ręce policjantów z rybnickiej drogówki, wpadł 25-letni mieszkaniec Rydułtów, który jechał motocyklem w terenie zabudowanym z prędkością 145 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Młody kierowca musi się też pożegnać z prawem jazdy na najbliższe 3 miesiące.
 
 
Policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy, podczas wczorajszego popołudniowego patrolu ulicy Wodzisławskiej, zauważyli motocykl, którego kierujący poruszał się z nadmierną prędkością. Kiedy stróże prawa dokonali pomiaru, okazało się, że 25-letni mieszkaniec Rydułtów miał na liczniku 145 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 95 km/h.
 
 
Pirat drogowy został zatrzymany do kontroli. Mężczyzna został ukarany 400-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi. Wkrótce zostanie też wydana przez starostę decyzja, zgodnie z którą mężczyzna pożegna się z prawem jazdy na 3 miesiące.
 
 
Przypominamy, że od 18 maja 2015 obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Utrata prawa jazdy na okres trzech miesięcy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień to tylko niektóre ze zmian.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.