Wiadomości z Rybnika

Mistrzostwa świata miniżużlowców w Rybniku

  • Dodano: 2018-07-25 07:45, aktualizacja: 2018-07-24 17:02

W ostatni weekend lipca rywalizacja najlepszych miniżużlowców!

Po siedmiu latach przerwy na kameralnym stadionie Rybek Rybnik w Chwałowicach znów odbędzie się najważniejszy miniżużlowy turniej sezonu – zawody o Złote Trofeum Miniżużla, organizowane pod auspicjami Światowej Federacji Motocyklowej.

Turniej, uznawany za nieoficjalne mistrzostwa świata miniżużlowców, Rybki zorganizują już po raz trzeci – tym razem wespół z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Rybniku, który jakiś czas temu został gospodarzem miniżużlowego stadionu w Chwałowicach.

Najlepsi miniżużlowcy będą rywalizować w ostatni weekend lipca. Na sobotę (28 lipca) zaplanowano dwa półfinały, w których - nie licząc rezerwowych - wystartuje 32 zawodników (9 Duńczyków, 8 Szwedów, 5 Polaków, 4 Norwegów, 2 Australijczyków i 2 Niemców oraz Fin  i Łotysz). Sobotnie półfinały rozpoczną się o godz. 14.00 i 17.00, zaś planowany na niedzielę, 29 lica, finał z udziałem 16 najlepszych zawodników o godz. 14.00.

Polska jako organizator zawodów ma zagwarantowany udział swojego reprezentanta w finale, ale najuczciwiej będzie, jeśli któryś z pięciu Polaków startujących w półfinałach sam wywalczy sobie miejsce w gronie finalistów. Najlepiej byłoby, gdyby w finale pojechał któryś z podopiecznych trenera Antoniego Skupienia, ale miniżużlowcy Rybek Rybnik są obecnie jeszcze w bardzo młodym wieku i rywalizacja ze Skandywawami, a zwłaszcza Duńczykami, będzie dla nich poważnym wyzwaniem.

Rybnicki klub Gold Trophy organizuje już po raz trzeci (2009 i 2011 r.). W 2011 roku na podium stanęła trójka Duńczyków, a niewdzięczne czwarte miejsce zajął Kacper Woryna, który dzisiaj jest kapitanem I-ligowej drużyny ROW-u Rybnik. Wtedy było to najlepsze miejsce polskiego miniżużlowca w całej dotychczasowej historii Złotego Trofeum. O ówczesnym zwycięzcy Patriku Jozefsenie słychać niewiele, na pewno nie jeździ w żadnym z polskich klubów.

Zawody odbędą się na stadionie Rybek przy ul. Pod Hałdą, który przed niedzielnym finałem (29 lipca) otrzyma oficjalnie imię zmarłego w 2009 roku Andrzeja Skulskiego. Tej krótkiej uroczystości będzie też towarzyszyć minirecital zespołu Głębia, znanego m.in.  z „mundialowej” piosenki , do której teledysk nagrywano m.in. w Rybniku.

W piątek, 27 lipca, o godz. 18.00 w Halo! Rybnik rozpocznie się ogólnodostępne spotkanie z polskimi miniżużlowcami i ich trenerem, byłym żużlowcem Jackiem Woźniakiem oraz byłą „rybką” – Robertem Chmielem.

Polska kadra na Złote Trofeum w Chwałowicach:

  • I Półfinał: Wojciech Fajfer (15 lat, Just Fun GUKS Speedway Wawrów); Wiktor Przyjemski (13 lat, BTŻ Polonia Bydgoszcz); Paweł Trześniewski (13 lat,  MKM Rybki Rybnik).
  • II Półfinał: Sebastian Borszcz (14 lat, MKM Rybki Rybnik), Krzysztof Lewandowski (13 lat, BTŻ Polonia Bydgoszcz).

Gold Trophy 2018 w miniżużlu
Sobota, niedziela 28-29 lipca  

28 lipca
godz. 14.00 – I Półfinał z udziałem m.in.: Wojciecha Fajfera, Wiktora Przyjemskiego i Pawła Trześniewskiego (13 lat,  MKM Rybki Rybnik)
godz. 17.00 –  II Półfinał z udziałem m.in.: Krzysztofa Lewandowskiego i Sebastiana Borszcza (14 lat, MKM Rybki Rybnik).

29 lipca
godz. 13.15 – odsłonięcie pamiątkowej tablicy i nadanie stadionowi imienia Andrzeja Skulskiego
godz. 13.45 – prezentacja
godz. 14.00 – pierwszy wyścig finału

Ceny biletów:
Półfinały – 6 zł; finał – 9 zł; karnet na wszystkie trzy turnieje (dwa półfinały i finał) – 12 zł. Osoby niepełnoletnie (wymagana legitymacja szkolna) – wstęp wolny! Program – 6 zł.

Google NewsSubskrybuj Rybnicki.com z Google News


Źródło: UM Rybnik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również