Wiadomości z Rybnika

Mieszkaniec Rybnika wystąpił w programie "Ninja Warrior". Odcinek już dziś

  • Dodano: 2022-03-08 06:30, aktualizacja: 2022-03-07 14:04

Przyjechali z całego kraju. Zwykli – niezwykli, aby podjąć się prawdziwego wyzwania, w którym liczy się siła mięśni i prawdziwa odwaga!

Drugi odcinek "Ninja Warrior Polska” (premiera na antenie Polsatu 8 marca o godz. 20:05) nie zawiedzie widzów pod względem zaskoczeń i emocji na najwyższym poziomie. Wśród uczestników znaleźli się mieszkańcy woj. śląskiego: Klaudia Rzeźniczek, Igor Fojcik i Szymon Rapacz.

Śląscy zawodnicy

24-letnia Klaudia Rzeźniczek mieszka w Piekarach Śląskich. Na co dzień jest pracownikiem magazynu. Czas wolny dzieli między opieką nad córką a treningami. To „żelazna” kobieta z licznymi budzącymi podziw osiągnięciami: jako pierwsza kobieta w Polsce ukończyła 12-godzinny bieg z przeszkodami, wzięła udział w 5 półmaratonach, wielokrotnie stawała na podium podczas organizowanych lokalnie biegów z przeszkodami. Starcie z przeszkodami na torze w „Ninja Warrior Polska” nie jest dla niej debiutem. Widzowie mieli okazję poznać Klaudię w II sezonie show.

21-letniego Igora Fojcika z Rybnika nie trzeba nikomu przedstawiać. To Last Man Standing z IV edycji „Ninja Warrior Polska”, który jako jedyny do tej pory zawodnik w Polsce doszedł do ostatniej finałowej przeszkody. Teraz powraca, aby rozprawić się ze słynnym torem przeszkód. Niezwykle skromny z pokorą, której może mu pozazdrościć niejeden sportowiec, ma na swoim koncie wiele nagród – to pięciokrotny mistrz Polski Juniorów we wspinaczce sportowej, a także zdobywca brązowego medalu na Akademickich Mistrzostwach Europy we wspinaczce sportowej w Splicie. Zanim poświęcił się wspinaczce, trenował żeglarstwo. Tu także z sukcesami – należał do kadry narodowej.

23-letni Szymon Rapacz z Sosnowca ma za sobą trudne dzieciństwo. Sport był dla niego odskocznią. W gimnazjum uzależnił się od komputera. Dzięki kalistenice wyszedł z domu. To czterokrotny mistrz Sosnowca w Badmitonie, co pozwoliło mu grać na poziomie zawodów wojewódzkich. Utalentowany muzycznie - gra na egzotycznym nieznanym w Polsce instrumencie o nazwie Erhu. To jego trzeci udział 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również