Wiadomości z Rybnika

Uchodźcy bezpieczni w Rybniku

  • Dodano: 2022-03-07 07:00, aktualizacja: 2022-03-06 11:26

W miejscach noclegowych przygotowanych przez Miasto Rybnik są już zakwaterowane osoby uciekające przed wojną w Ukrainie. W naszym mieście uchodźcy znaleźli bezpieczną przystań.

Pomoc dla Ukrainy

Jest ciepło, przytulnie i spokojnie. Choć to nie dom – ten jest w ojczyźnie, w Ukrainie –pokoje w hotelu Olimpia lub Arena – zabezpieczają najważniejsze potrzeby uchodźców. Kolejne osoby szukające w naszym mieście schronienia przed wojną będą kierowane do tych i innych punktów tworzących bazę miejsc noclegowych.

Własne łóżko, łazienka, ciepłe posiłki, wsparcie informacyjne – przybyli do naszego miasta Ukraińcy mogą liczyć na wielowymiarową pomoc. Na początek otrzymali także Rybnicką Paczkę dla Ukrainy – przygotowany przez rybniczan zestaw niezbędnych artykułów medycznych, spożywczych i osobistych.

Staramy się jak najskuteczniej pomagać uciekającym przed wojną Ukraińcom. Chcemy dać im choć namiastkę domu, poczucia bezpieczeństwa. Naszym celem jest pomoc, która spowoduje, że Ukraińcy poczują się u nas dobrze. Dziękuję rybniczanom za wszelką okazywaną pomoc. Jednocześnie apeluję, by odpowiadać na faktyczne potrzeby – nie przynośmy rzeczy do  miejsc noclegowych dla Ukraińców, tam wszystko jest – wskazuje prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Miasto Rybnik stworzyło do tej pory 440 miejsc noclegowych dla uchodźców z Ukrainy, baza jest sukcesywnie zwiększana. Ponad 100 osób zostało już zakwaterowanych – w hotelach Olimpia i Arena. Kolejne miejsca będą uruchamiane sukcesywnie, w miarę rozwoju sytuacji i bieżących potrzeb.

Uchodźcy bezpieczni w Rybniku / fot. UM Rybnik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również