Wiadomości z Rybnika

Mieszkaniec Rybnika, Igor Fojcik, na torze "Ninja Warrior Polska"!

  • Dodano: 2021-09-03 10:15, aktualizacja: 2021-09-04 12:44

Przed nami 2. odcinek nowego sezonu programu "Ninja Warrior Polska". Kolejni nieustraszeni śmiałkowie rzucą wyzwanie przeszkodom na najsłynniejszym torze świata. Wśród nich znalazł się Igor Fojcik z Rybnika! Jego wyczyny będziemy mogli śledzić już we wtorek, 7 września o godzinie 20:05 w Polsacie.


"Ninja Warrior" - światowy fenomen

"Ninja Warrior" jest światowym fenomenem, który narodził się ponad 20 lat temu w Japonii. Wymaga od uczestników hartu ducha, pomysłowości i wspaniałej sprawności fizycznej. Najważniejszym zadaniem, o którym marzy każdy uczestnik "Ninja Warrior", jest wspięcie się na imponującą górę Midoriyama, czyli "zieloną górę". W nagrodę czeka aż 150 tysięcy złotych! Droga do głównej wygranej jest jednak ekstremalnie wymagająca. 

W każdym z odcinków z torem mierzy się trzydziestu dwóch śmiałków, których umiejętności najpierw weryfikuje tor eliminacyjny z sześcioma przeszkodami. Dziesięciu najlepszych awansuje do strefy półfinałowej, a tylko czwórka z każdego odcinka zapewni sobie awans do wielkiego finału.

Tor eliminacyjny "Ninja Warrior Polska" składa się z sześciu wyjątkowo trudnych przeszkód:

  • "pięciu kroków",
  • "ognistego pierścienia",
  • "wirującego mostu",
  • "wiszących półek",
  • "wiszącej drabiny"
  • i "krzywej ściany".

Natomiast tor półfinałowy tworzą: "lot Tarzana", "trasa pająka", "ruchomy drążek", "spirala Ninji" i "przeprawa przez komin". Czas na pokonanie trasy jest nielimitowany. Ważne jest, jak daleko i w jakim czasie dojdzie zawodnik.


Czwarty sezon "Ninja Warrior Polska"

Czwarty sezon show to - oprócz znanych nam emocji – wiele niespodzianek – zarówno dla uczestników, jak i widzów. 

- Wtorkowe wieczory z Polsatem ponownie zapewnią nam całą paletę emocji. Będziemy kibicować najodważniejszym i najbardziej wytrzymałym z nadzieją, że w końcu wśród zawodników znajdzie się śmiałek, który dołączy do elitarnego i wąskiego grona zwycięzców z tytułem Ninja Warrior. Do tej pory na słynną Górę Midoriyama wspięło się jedynie 9 osób na świecie - czytamy na stronie programu.

Zupełną nowością w programie jest Power Tower. To 12-metrowa wieża, na której zawieszone są  przeszkody, sprawdzające siłę mięśni i odwagę. Ściga się na niej dwóch  zawodników, którzy ukończyli tor eliminacyjny z najlepszym czasem. Ten, kto wygra wyścig, dostaje złoty bilet – gwarancję udziału w finale z pominięciem etapu półfinałowego. Ale to nie koniec nowych elementów w programie, dzięki którym emocje będą sięgały zenitu!


Wśród zawodników znalazł się Igor Fojcik z Rybnika

We wtorkowym odcinku "Ninja Warrior Polska" wystąpi 24-letni Igor Fojcik z Rybnika. Mężczyzna pracuje jako trener personalny. Skromny i niepozorny, na ściankach wspinaczkowych nie ma sobie równych! To 5-ciokrotny mistrz Polski Juniorów we wspinaczce sportowej. Stawał także na podium mistrzostw Polski seniorów. Zdobył brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Europy we wspinaczce sportowej w Splicie. Wcześniej trenował żeglarstwo, należał do kadry narodowej.

Będziecie oglądać wtorkowy odcinek? 

Mieszkaniec Rybnika, Igor Fojcik, na torze "Ninja Warrior Polska"!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.