Wiadomości z Rybnika

Mieszkaniec Rybnika, Igor Fojcik, na torze "Ninja Warrior Polska"!

  • Dodano: 2021-09-03 10:15, aktualizacja: 2021-09-04 12:44

Przed nami 2. odcinek nowego sezonu programu "Ninja Warrior Polska". Kolejni nieustraszeni śmiałkowie rzucą wyzwanie przeszkodom na najsłynniejszym torze świata. Wśród nich znalazł się Igor Fojcik z Rybnika! Jego wyczyny będziemy mogli śledzić już we wtorek, 7 września o godzinie 20:05 w Polsacie.


"Ninja Warrior" - światowy fenomen

"Ninja Warrior" jest światowym fenomenem, który narodził się ponad 20 lat temu w Japonii. Wymaga od uczestników hartu ducha, pomysłowości i wspaniałej sprawności fizycznej. Najważniejszym zadaniem, o którym marzy każdy uczestnik "Ninja Warrior", jest wspięcie się na imponującą górę Midoriyama, czyli "zieloną górę". W nagrodę czeka aż 150 tysięcy złotych! Droga do głównej wygranej jest jednak ekstremalnie wymagająca. 

W każdym z odcinków z torem mierzy się trzydziestu dwóch śmiałków, których umiejętności najpierw weryfikuje tor eliminacyjny z sześcioma przeszkodami. Dziesięciu najlepszych awansuje do strefy półfinałowej, a tylko czwórka z każdego odcinka zapewni sobie awans do wielkiego finału.

Tor eliminacyjny "Ninja Warrior Polska" składa się z sześciu wyjątkowo trudnych przeszkód:

  • "pięciu kroków",
  • "ognistego pierścienia",
  • "wirującego mostu",
  • "wiszących półek",
  • "wiszącej drabiny"
  • i "krzywej ściany".

Natomiast tor półfinałowy tworzą: "lot Tarzana", "trasa pająka", "ruchomy drążek", "spirala Ninji" i "przeprawa przez komin". Czas na pokonanie trasy jest nielimitowany. Ważne jest, jak daleko i w jakim czasie dojdzie zawodnik.


Czwarty sezon "Ninja Warrior Polska"

Czwarty sezon show to - oprócz znanych nam emocji – wiele niespodzianek – zarówno dla uczestników, jak i widzów. 

- Wtorkowe wieczory z Polsatem ponownie zapewnią nam całą paletę emocji. Będziemy kibicować najodważniejszym i najbardziej wytrzymałym z nadzieją, że w końcu wśród zawodników znajdzie się śmiałek, który dołączy do elitarnego i wąskiego grona zwycięzców z tytułem Ninja Warrior. Do tej pory na słynną Górę Midoriyama wspięło się jedynie 9 osób na świecie - czytamy na stronie programu.

Zupełną nowością w programie jest Power Tower. To 12-metrowa wieża, na której zawieszone są  przeszkody, sprawdzające siłę mięśni i odwagę. Ściga się na niej dwóch  zawodników, którzy ukończyli tor eliminacyjny z najlepszym czasem. Ten, kto wygra wyścig, dostaje złoty bilet – gwarancję udziału w finale z pominięciem etapu półfinałowego. Ale to nie koniec nowych elementów w programie, dzięki którym emocje będą sięgały zenitu!


Wśród zawodników znalazł się Igor Fojcik z Rybnika

We wtorkowym odcinku "Ninja Warrior Polska" wystąpi 24-letni Igor Fojcik z Rybnika. Mężczyzna pracuje jako trener personalny. Skromny i niepozorny, na ściankach wspinaczkowych nie ma sobie równych! To 5-ciokrotny mistrz Polski Juniorów we wspinaczce sportowej. Stawał także na podium mistrzostw Polski seniorów. Zdobył brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Europy we wspinaczce sportowej w Splicie. Wcześniej trenował żeglarstwo, należał do kadry narodowej.

Będziecie oglądać wtorkowy odcinek? 

Mieszkaniec Rybnika, Igor Fojcik, na torze "Ninja Warrior Polska"!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również