Wiadomości z Rybnika

Miasto Rybnik po raz kolejny przystępuje do rywalizacji o miano Rowerowej Stolicy Polski!

  • Dodano: 2024-05-31 20:15

Już  1 czerwca wystartuje kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii, w której miasta i gminy zmierzą się w walce o ten zaszczytny tytuł. W zabawie wygra to miasto, którego mieszkańcy wykażą się największą aktywnością i „wykręcą” na rowerach najwięcej kilometrów podczas czerwcowej rywalizacji. Zwycięskie miasto otrzyma Puchar Rowerowej Stolicy Polski, natomiast najbardziej zaangażowani uczestnicy mogą liczyć na indywidualne nagrody.

Promocja ruchu rowerowego w mieście

Udział w zabawie jest jednym z ważniejszych działań wpisujących się w prowadzoną od wielu lat przez Miasto promocję ruchu rowerowego. W ten sposób realizujemy także założenia Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej pokazując, że rower może być wykorzystywany nie tylko jako narzędzie rekreacji, ale i środek codziennego transportu.

Do rywalizacji może dołączyć każdy mieszkaniec Rybnika (i nie tylko) – wystarczy zainstalować aplikację „Aktywne Miasta” dostępną bezpłatnie w GooglePlay oraz AppStore i zapisywać w niej przejechane na rowerze trasy.

Kilometry możesz zbierać wszędzie!

Warto dodać, że w grze liczą się nie tylko przejazdy rowerem po Rybniku, ale także w każdym innym miejscu na świecie. Punkty za przejechane kilometry można zatem zbierać zarówno w codziennej drodze do pracy, podczas weekendowych wyjazdów rekreacyjnych, dalszych wycieczek rowerowych poza miasto, jak i w miejscu spędzania urlopu - przekonuje Łukasz Karbowiński, rybnicki Oficer Rowerowy.

Więcej informacji na temat rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski można znaleźć na stronie: https://aktywne.miasta.pl/

Organizatorem akcji jest Miasto Bydgoszcz, a oficjalnym partnerem Miasto Rybnik.

Jak dołączyć do rywalizacji?

Pobierz aplikację "Aktywne Miasta" z właściwego dla siebie sklepu (Google Play lub AppStore). Dokonaj rejestracji użytkownika i z menu wybierz "Rywalizacje", następnie w zakładce "Publiczne" - "Rowerowa Stolica Polski dla Miast” lub " Rowerowa Stolica Polski dla Gmin". Aby dołączyć do rywalizacji z listy rozwijanej - wybierz miasto lub gminę - dla którego chcesz kręcić kilometry. W kolejnym kroku - wybierz grupę - z którą się identyfikujesz i przyłącz się lub zaproponuj swoją i razem z przyjaciółmi weźcie udział w rywalizacji!

Miasto Rybnik po raz kolejny przystępuje do rywalizacji o miano Rowerowej Stolicy Polski!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również