Wiadomości z Rybnika

Mariusz Prudel najlepszym sportowcem

  • Dodano: 2012-02-17 11:45
W czwartek, 16 lutego, podczas uroczystej gali w rybnickim magistracie ogłoszono nazwisko Najlepszego Sportowca 2011 roku Miasta Rybnika. Tytuł zdobył Mariusz Prudel, siatkarz reprezentujący TS Volley Rybnik.
 
Coroczne spotkania prezydenta ze sportowcami, którzy osiągają wysoki wynik sportowy w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie oraz prezesami klubów, których barwy reprezentują zawodnicy i trenerami, należą już do tradycji.
 
Jak zwykle uroczystość miała podniosły charakter. Rozpoczęło ją odegranie hejnału miasta w wykonaniu trębaczy Miejskiej Orkiestry Dętej Rybnik. Wszystkich zebranych powitał prezydent miasta, Adam Fudali, wyrażając radość z faktu, iż w mieście działa szereg klubów sportowych, zrzeszających uprawiających różne dyscypliny pasjonatów, a rybniccy sportowcy mogą poszczycić się wieloma znaczącymi sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej. Prezydent podkreślał, że sport w polityce władz miasta zajmuje bardzo ważną rolę, jest istotnym elementem pozytywnej promocji miasta. Gospodarz miasta zaznaczył też, że w zakresie tworzenia bazy rekreacyjno-sportowej miasto ciągle rozwija się, a istniejące obiekty – boiska, baseny, sale gimnastyczne – stanowią doskonałe podłoże dla rozwoju gier zespołowych czy indywidualnego współzawodnictwa. Adam Fudali podkreślił jednak, że finansowanie klubów sportowych to zadanie, któremu miasto nie jest w stanie podołać w zakresie takim, jak chcieliby przedstawiciele poszczególnych sekcji. Stąd też niezwykle ważne jest pozyskiwanie funduszy od sponsorów.
 
Podczas spotkania prezydent wyróżnił listami gratulacyjnymi 68 rybnickich zawodników, którym przyznał nagrody pieniężne oraz stypendia za ich osiągnięcia. A rybniccy sportowcy osiągali sukcesy w wielu różnych dyscyplinach, takich jak: modelarstwo lotnicze, wyciskanie sztangi leżąc, lekka atletyka, speedrower, BMX Racing, Muay Tai, kickboxing, brazylijskie ju jitsu, Taekwon-Do, judo, boks, biathlon, baseball, szachy, mini żużel, kolarstwo górskie, szermierka, pływanie, siatkówka (halowa i plażowa), wspinaczka sportowa.
 
Kulminacyjnym punktem spotkania było ogłoszenie nazwiska Najlepszego Sportowca 2011 roku. Tytuł zdobył Mariusz Prudel, siatkarz plażowy reprezentujący TS Volley Rybnik. Zawodnik zdobył kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie, które w br. odbędą się w Londynie i będzie jedynym olimpijczykiem z Rybnika. Aby zdobyć kwalifikację Mariusz Prudel musiał zdobywać punkty w FIVB Word Tour i w Mistrzostwach Świata. Zdobyta ilość punktów pozwoliła zawodnikowi i jego partnerowi, Grzegorzowi Fijałkowi, na zdobycie 4 lokaty w rankingu FIVB (Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej). Doceniając klasę Mariusza Prudla, FIVB przyznała mu nagrodę zawodnika, który poczynił największe postępy na świecie. Przegląd Sportowy nominował go do najlepszej dwudziestki sportowców Polski w plebiscycie na najlepszego sportowca w Polsce. Największym sukcesem siatkarza w minionym roku jest piąte miejsce na mistrzostwach świata rozgrywanych w Rzymie. Więcej o zawodniku na jego stronie internetowej.
 
Niestety, laureat nie mógł być obecny na uroczystości i odebrać nagrody, gdyż aktualnie trenuje poza granicami kraju. 

Galeria zdjęć

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.