Wiadomości z Rybnika

"Łikend Linia" na Rudę i Pniowiec

  • Dodano: 2021-06-21 07:00, aktualizacja: 2021-06-20 22:38

Od 3 lipca do 29 sierpnia, w każdy weekend na kąpieliska Ruda i Pniowiec dojedziemy specjalną linią autobusową tzw. "Łikend linią PR".

Autobus odjeżdżać będzie co 60 minut z przystanku "Śródmieście Dworzec Kolejowy"

W bezdeszczowe, wakacyjne weekendy "Łikend linia PR" obsługiwać będzie przystanki znajdujące się na trasie: Dworzec Kolejowy – Plac Wolności – Kąpielisko Ruda – Orzepowice – Chwałęcice – kąpielisko Pniowiec – Stodoły i z powrotem.

Na tej linii będą obowiązywały bilety jak na wszystkie inne linie oraz bilet specjalny – na aplikacji mobilnej za 1 zł, dzięki któremu np. czteroosobowa rodzina będzie mogła dojechać tam i z powrotem za 8 zł.

To nie koniec wakacyjnych promocji – w lipcu i sierpniu będzie można również:

  • na linii 43, w wybranych kursach przewieźć rower;
  • na wszystkich liniach skorzystać ze specjalnej ceny biletu ulgowego 30-dniowego – za 21 zł, czyli pół ceny.

- Nowa, weekendowa linia autobusowa i zaproponowane promocje, wynikają głównie z konieczności ograniczenia ruchu samochodów w rejonie kąpieliska Ruda oraz zalewu Pniowiec – mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika. – Mam nadzieję, że zaproponowane rozwiązania przyczynią się też do popularyzacji podróży transportem publicznym i zachęcą do korzystania z tego rodzaju usług – dodaje prezydent.

Przypominamy, że na kąpielisko Pniowiec można również dojechać codziennie linią autobusową nr 43, zaś kąpielisko Ruda, obsługują linie 7, 11, 12, 13, 14, 30, 32, 41, 43 i 49. Szczegółowe rozkłady jazdy na stronie ZTZ.

 - Myślę, że nasze propozycje są kuszące: dojedź do centrum Rybnika i przesiądź się na „Łikend linię”, która dowiezie cię na Rudę czy Pniowiec za 1 zł. Zostaw auto na parkingu wielopoziomowym, gdzie od 14.00 w sobotę aż do końca niedzieli parkujesz za darmo – zachęca Łukasz Kosobucki, dyrektor Zarządu Transportu Zbiorowego. – Warto  też pamiętać, że jeżeli przesiądziesz się z innego autobusu i masz e-kartę, to przejazd następnym autobusem w ciągu 20 minut od zarejestrowania wyjścia w poprzednim autobusie kosztuje tylko 50 groszy – dodaje dyrektor.

Schemat przebiegu trasy linii PR:

"Łikend Linia" na Rudę i Pniowiec / fot. UM Rybnik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również