Wiadomości z Rybnika

Kierujący bez uprawnień zatrzymany dzięki reakcji świadka

  • Dodano: 2017-12-22 09:15

Dzięki informacji od świadka rybniccy policjanci zatrzymali kierującego, który nie posiadając uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych, zdecydował się wsiąść za „kółko”. 36-latek został ukarany 500 złotowym mandatem karnym.

Dyżurny rybnickiej komendy otrzymał informację o kierującym, który może być pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy. Mężczyzna został zatrzymany na ulicy Władysława Stanisława Reymonta w Rybniku. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Był trzeźwy. Jednak podczas sprawdzenia w bazach policyjnych okazało się, że 36-letni mieszkaniec Czerwionki-Leszczyn nie posiada uprawnień do kierowania. Kierujący został ukarany 500 złotowym mandatem karnym.

Przypominamy, że w myśl obowiązujących przepisów, kierującemu, który nigdy nie posiadał prawa jazdy, grozi mandat karny (500 złotych). Zaś kierowca, który prowadzi pojazd do którego typu nie posiada uprawnień (kategorii), musi się liczyć z mandatem karnym w wysokości 300 złotych. Policjant ma również prawo skierować do sądu wniosku o ukaranie.

Należy także pamiętać, że w chwili spowodowania wypadku lub kolizji, ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy pojazdu osoby pokrzywdzonej, ale na zasadzie regresu może obciążyć tymi kosztami sprawcę, który prowadził pojazd bez uprawnień.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.