Wiadomości z Rybnika

Kierował, pomimo dwóch zakazów sądowych. Rybniczanin miał przy sobie środki odurzające!

  • Dodano: 2023-12-14 13:15

Policjanci rybnickiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który kierował osobówką pomimo 2 zakazów. Dodatkowo kierujący posiadał przy sobie środki odurzające, które sam miał zażywać. Teraz odpowie za swoje czyny przed sądem.

Zakazy sądowe i środki odurzające w posiadaniu mieszkańca Rybnika

We wtorek 12 grudnia mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku na ul. Sławików zauważyli poruszający się samochód osobowy, który wzbudził ich niepokój. Policjanci postanowili zatrzymać kierującego do kontroli. Ich instynkt nie zawiódł, ponieważ podczas przeprowadzanej interwencji wyszło na jaw kilka niewygodnych dla mężczyzny faktów.

Bardzo szybko stróże prawa ujawnili, że kierujący posiada 2 zakazy prowadzenia pojazdów. Dodatkowo jego zachowanie wzbudziło podejrzenia mundurowych, którzy postanowili sprawdzić, co znajduje się w pojeździe. Ponownie podjęli słuszną decyzję, ponieważ tym razem okazało się, że w samochodzie znaleźli kilka woreczków z białym proszkiem. W czasie kontroli mężczyzna przyznał, że to środki odurzające, które sam zażywa. Miała to być tak zwana "alfa".

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw polegających na niestosowaniu się do sądowych zakazów prowadzenia pojazdów, kierowania w stanie po zażyciu środków odurzających i posiadania narkotyków, mężczyzna został zatrzymany. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Pamiętajmy, że jazda pod wpływem alkoholu lub środków odurzających może skończyć się tragicznie. Takie zachowanie stwarza zagrożenie nie tylko dla sprawców takich czynów, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również