Wiadomości z Rybnika

Rybniccy policjanci rozmawiali z młodzieżą o mowie nienawiści

  • Dodano: 2023-12-13 10:30

11 grudnia mł. asp. Lesław Mandrela odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej numer 32 w Rybniku. Policjant omówił zagadnienia związane z mową nienawiści i poruszył kwestie akceptacji społecznej. Spotkanie miało uświadomić młodym ludziom oraz innym uczestnikom, czym jest mowa nienawiści i jakie konsekwencje niesie ze sobą.

Mowa nienawiści, a samoakceptacja z sosnowieckimi policjantami

Na szkolnej sali gimnastycznej mundurowy poruszył kwestie hejtu i mowy nienawiści oraz tego, w jaki sposób młode osoby powinny reagować, gdy spotkają się z agresją w internecie, szkole czy na ulicy. Wydarzenie miało na celu uświadomienie młodzieży, jak wiele zła może wyrządzić na pozór „niewinna” mowa nienawiści, czy nietolerancja. Mł. asp. Lesław Mandrela opowiedział o propagowaniu postaw związanych z przeciwdziałaniem i reagowaniem na akty przemocy oraz nienawiści wobec drugiego człowieka. 

Dzięki wystąpieniu policjanta uczniowie mogli dowiedzieć się o przeciwdziałaniu negatywnym zjawiskom, jakimi są: mowa nienawiści, przemoc wynikająca z nienawiści, nietolerancji, kierowania się stereotypami, a także nierówne traktowanie.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem i budziło ciekawość wśród młodzieży, która aktywnie uczestniczyła w wydarzeniu. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku dla innych osób oraz o reakcji na hejt i mowę nienawiści.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również