Wiadomości z Rybnika

Iluzjonista Tomasz Kabis walczy ze złośliwym rakiem serca

  • Dodano: 2019-02-14 12:00

Tomasz Kabis przez lata zaskakiwał, odwiedzających Miasteczko Westernowe Twinpigs, swoją magią. Jednak większą sławę przyniósł mu dopiero występ w 6. edycji programu "Mam Talent", w której dotarł do finału i zajął 10. miejsce. Niedawno artysta podzielił się z fanami dramatyczną informacją o swoim stanie zdrowia.

Tomasz Kabis od 8 roku życia realizuje się i rozwija jako iluzjonista. Już jako mały chłopiec fascynował się światem iluzji. Przekonany o tym, że czarowanie to droga jego życia robił wszystko, by dopiąć swego. Misją swojego życia uczynił dawanie ludziom uśmiechu, nadziei i świadomości, że nawet rzeczy z pozoru niemożliwe mogą stać się rzeczywistością. Przez wiele lat pracował w Miasteczku Westernowym Twinpigs w Żorach, aktualnie mieszka w Rybniku. Sławę przyniósł mu występ w 6. edycji "Mam Talent", w której dotarł do finału i zajął 10. miejsce.

W światowy dzień walki z rakiem Tomasz Kabis opublikował na swoim profilu niezwykle szczery i emocjonalny wpis, w którym ujawnił swoim fanom i znajomym, iż choruje na złośliwego raka serca i opłucnej z przerzutami do wątroby. Tomka czeka teraz długotrwałe leczenie i rehabilitacja. Aktualnie jest po pierwszej dawce chemii i z nadzieją patrzy w przyszłość.

Iluzjonista nigdy nie odmawiał pomocy. Tomasz Kabis od lat aktywnie wspiera wszelkiego rodzaju akcje charytatywne, w tym przede wszystkim ciężko chore dzieci. Jako wolontariusz fundacji "Mam Marzenie” wielokrotnie bywa na oddziałach onkologicznych, pomagając spełnić dziecięce marzenia i pokazując, że niemożliwe może stać się możliwe.

Dziś sam tej pomocy potrzebuje - ze względu na chorobę i planowane długotrwałe leczenie nie jest w stanie samodzielnie pokryć wszystkich kosztów z tym związanych. Dlatego jego przyjaciele postanowili zorganizować zbiórkę i wesprzeć go finansowo w leczeniu i minimalizowaniu skutków ubocznych chemioterapii, a także w ewentualnej rehabilitacji po powikłaniach.

- Na obecnym, początkowym etapie leczenia ciężko ocenić faktyczne potrzeby Tomka, wierzymy jednak, że szybko wróci do zdrowia, a każdy niewykorzystany grosz z tej zrzutki przekaże na spełnianie marzeń dzieci onkologicznie chorych - piszą organizatorzy zbiórki. - Mówi się, że dobro wraca i choć Tomek prosi jedynie o modlitwę i mocne trzymanie kciuków, wiemy, że wsparcie materialne znacząco pomoże mu w walce o życie i zdrowie, a także w powrocie do tego, co kocha najbardziej, czyli występów! Pomóżmy mu udowodnić, że Czarodzieje Mogą Wszystko, nawet wygrać z chorobą! - dodają.

Zachęcamy do wsparcia zbiórki na rzecz Tomka na portalu zrzutka.pl.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.