O funkcjonalności łazienki decyduje wyposażenie. Potrzebne są: armatura, ceramika i meble. Nie można zapomnieć o grzejnikach, które będą wtapiać się w aranżację. Nowoczesne łazienki prezentują się elegancko, dlatego świetnie je uzupełniają grzejniki drabinkowe. Wyglądają estetycznie i pozwalają zachować harmonię wnętrza. Czym kierować się przy wyborze grzejnika?
Popularność grzejników drabinkowych – co na nią wpłynęło?
W wielu projektach łazienek pojawiają się grzejniki drabinkowe, które swoją nazwę zaczerpnęły od tego, że budową przypominają drabinę. Nie bez przyczyny to najpopularniejszy rodzaj grzejników. Ich montaż nie przysparza problemów, a na dodatek stanowią bardzo praktyczne rozwiązanie. Ogrzewają łazienkę, nie rzucają się w oczy i sprawdzają się jako suszarka do ręczników, bielizny i innych rzeczy. Estetyka ma ogromne znaczenie. Funkcjonalny grzejnik łazienkowy drabinkowy składa się najczęściej z dwóch kolektorów ustawionych pionowo oraz łączących je poprzecznych profili grzewczych. Profile grzewcze mają postać rurek o okrągłym przekroju. Grzejnik może być wykonany z różnych materiałów. Do wyboru są opcje stalowe, aluminiowe oraz miedziane. Ich powierzchnia jest zabezpieczona lepiej niż w większości klasycznych grzejników.
Jakie rodzaje grzejników drabinkowych są dostępne na rynku?
Dopasowanie grzejnika do łazienki wymaga odrobiny znajomości tematu. Przede wszystkim grzejniki łazienkowe drabinkowe dzielimy na: wodne, wodno-elektryczne i elektryczne. Znaczenie ma również ich wielkość, kształt oraz moc. Zacznijmy jednak od przyjrzenia się właściwościom poszczególnych rodzajów grzejników.
Klasyczne grzejniki zapewniają ciepło dzięki podłączeniu do instalacji centralnego ogrzewania. Tak samo jest w przypadku wodnych grzejników drabinkowych. Można je wykorzystywać jako jedyne źródło ogrzewania, ponieważ charakteryzują się wysoką efektywnością. Mają jednak ten mankament, że poza sezonem grzewczym są bezużyteczne. Tymczasem również poza nim zdarzają się chłodne dni, gdy przydałoby się dogrzanie łazienki lub szybsze wysuszenie ręczników.
Na stronie https://sklepmo.pl/pol_m_Ogrzewanie_Grzejniki-drabinkowe-248.html znajdziesz różne rodzaje grzejników, ale największą uniwersalnością charakteryzują się wodno-elektryczne. Podłącza się je do centralnego ogrzewania, lecz poza okresem grzewczym można skorzystać z grzałki elektrycznej. Dzięki temu są to grzejniki efektywne i całoroczne.
Najsłabszą moc grzewczą mają grzejniki elektryczne drabinkowe, dlatego nie powinny być stosowane jako główne źródło ogrzewania. Sprawdzą się za to jako suszarka na ręczniki lub dogrzewanie najchłodniejszego miejsca w dużej łazience.
Połączenie dwóch źródeł ciepła
W łazienkach o dużym metrażu zawsze jakaś ich część jest chłodniejsza. Aby pomieszczenie zostało optymalnie ogrzane, warto zastanowić się nad połączeniem dwóch źródeł ciepła. Coraz częściej podejmowana jest decyzja o instalacji ogrzewania podłogowego. Samo ogrzewanie podłogowe to za mało, dlatego polecanym rozwiązaniem jest dodatkowo grzejnik drabinkowy do łazienki. Połączenie dwóch źródeł ciepła zapewni komfort.