Wiadomości z Rybnika

Granty na sport i kulturę fizyczną w Rybniku. Otwarte konkursy ofert

  • Dodano: 2023-11-21 09:15

Miasto ogłosiło otwarte konkursy ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w 2024 roku z zakresu tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi sportu oraz wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

Budżet na sport w Rybniku

Przypomnijmy: 5,5 miliona złotych – tyle miasto Rybnik zabezpieczyło na wspieranie stowarzyszeń i klubów sportowych w projekcie budżetu na 2024 rok. Kwota wynika z przyjętego przez radnych w 2021 roku "Programu współpracy z klubami sportowymi w Rybniku".

Pieniądze te będą dystrybuowane poprzez dwa konkursy grantowe, w oparciu o „Ustawę o sporcie” i „Ustawę o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie”.

Rybnicka Rada Sportu, na prośbę klubów sportowych, apelowała o jak najszybsze ogłoszenie konkursu na realizację zadania z zakresu tworzenia warunków, w tym organizacyjnych, sprzyjających rozwojowi sportu. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w której kluby pozostaną bez wsparcia w dwóch pierwszych miesiącach nowego roku, kiedy to przedstawiciele sportów halowych generują najwięcej kosztów. Sugestia ta została uwzględniona – konkursy grantowe zostały ogłoszone.

Szczegóły w Biuletynie Informacji Publicznej:

Warto podkreślić, że dodatkowe środki, 1,5 mln złotych, zostaną przeznaczone na promocję Miasta Rybnika poprzez sport. To oznacza, że do stowarzyszeń i klubów sportowych trafi 2 mln więcej niż w roku 2023 roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również