Wiadomości z Rybnika

Endermologia - jak wygląda zabieg i dla kogo jest przeznaczony?

  • Dodano: 2020-01-22 13:15

Salony kosmetyczne, a także gabinety medycyny estetycznej cały czas zwiększają swoją ofertę. Nie dziwi więc fakt, że wybór odpowiedniego zabiegu może klientkom przysparzać nieco problemu. Głównie ze względu na to, że wiele metod pokrywa się pod względem problemu z którym ma walczyć.

Endermologia – na czym polega zabieg

Podczas zabiegu endermologii skora jest w pewnym sensie rozciągana między rolkami urządzenia. Takie działanie ma na celu stymulację fibroblastów do produkcji włókien kolagenowych. To właśnie one wpływają na odmłodzenie skóry. W związku z tym zabieg endermologii najczęściej wykorzystuje się na twarzy, szyi i dekolcie. To bowiem te partie ciała narażone są na najszybsze pojawianie się objawów starzenia. Na skutek działania zabiegu poddana mu skóra odzyskuje elastyczność, jest oczyszczona, a także wyraźnie odmłodzona.

Endermologia – dla kogo?

Endermologia jest zabiegiem stosowanym nie tylko w przypadku próby przywrócenia młodego wyglądu. Zdecydowanie częściej wykorzystuje się ją w celu pozbycia się cellulitu, a także wyszczuplenia, wymodelowania sylwetki. Warto zaznaczyć, że zabieg ten stosowany jest także u osób borykających się z bólami mięśniowymi, bólami kręgosłupa jak i dolegliwościami reumatycznymi.

Endermologia – przeciwwskazania

Mimo iż endermologia odniosła ogromny sukces i jest dostępna w ofercie wielu salonów kosmetycznych np. https://nowacka.com.pl/ to niestety nie mogą skorzystać z niej wszyscy. Jakie są więc przeciwwskazania do przeprowadzenia tego zabiegu? Pierwszym czynnikiem dyskwalifikującym z zabiegu jest aktywna choroba nowotworowa. Kolejne to: przepuklina brzuszna, zapalenie żył, duża ilość tłuszczaków, a także żylaki. Warto zauważyć, że przeciwwskazaniem do wykorzystania endermologii będzie także przyjmowanie leków rozrzedzających krew. Czasowo wyklucza korzystanie z niego także ciąża i okres karmienia piersią. Pamietać należy również o tym, że po zabiegu mogą pojawić się skutki uboczne. Najczęściej występującymi są niewielkie siniaki pojawiające się na masowanym obszarze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.