Słowa policyjnej roty „strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli” nabierają szczególnego znaczenia, gdy funkcjonariusze ratują ludzkie życie. Dzięki profesjonalnym działaniom aspiranta Kamila Abrahamczyka z Komisariatu Policji w Boguszowicach udało się ocalić mężczyznę, który chciał targnąć się na własne życie.
Błyskawiczna reakcja zapobiegła tragedii
Policjanci codziennie w swojej służbie wypełniają słowa roty ślubowania, jakie składali, wstępując w policyjne szeregi. Słowa „strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli” nabierają wyjątkowego znaczenia – szczególnie w dniu, w którym dzięki swojemu zaangażowaniu uratują czyjeś życie. Dzięki profesjonalnym działaniom dyżurnego z Komisariatu Policji w Boguszowicach mężczyzna, który chciał targnąć się na życie został przekazany pod fachową opiekę lekarzy.
Wszystko rozegrało się w kilka minut
Aspirant Kamil Abrahamczyk pełnił służbę na stanowisku kierowania w Komisariacie Policji w Boguszowicach, kiedy otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna przebywający w dzielnicy Rybnika chce targnąć się na życie. Liczyła się każda minuta. Dyżurny błyskawiczne podjął działania wobec mężczyzny, który był w złym stanie emocjonalnym. Policjant podtrzymywał z nim rozmowę, jednocześnie kierując na miejsce policjantów, którzy pod wskazanym przez dyżurnego adresem zastali mężczyznę. Mężczyzną zajęła się później załoga pogotowia ratunkowego.
Reagujmy na sygnały alarmowe
Historia ta przypomina, jak ważne jest dostrzeganie problemów innych i reagowanie na sygnały świadczące o kryzysie. W trudnych chwilach warto szukać pomocy u specjalistów – w ośrodkach interwencji kryzysowej, poradniach psychologicznych czy telefonach zaufania.
Numery, pod którymi można uzyskać pomoc:
- Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym tel. 800 70 2222.
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży tel. 116 11.
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych tel. 116 123.
- Antydepresyjny telefon zaufania, tel. 22 484 88 01.