Lodowiska w ostatnich latach stały się niezwykle popularne. W okresie zimowym są jedną z najchętniej wybieranych atrakcji. Nie dziwi więc fakt, że miasta chętnie sięgają po takie rozwiązanie. Jak przebiega budowa lodowiska?
Jak przygotować teren pod budowę lodowiska?
Instalacja takiego obiektu wymaga odpowiedniego przygotowania. Władze miasta muszą bowiem wskazać teren, na którym lodowisko zostanie zamontowane. Musi ono spełniać kilka wymogów. Przede wszystkim lodowisko powinno znajdować się tam, gdzie wolny czas spędza wielu mieszkańców czy turystów. Dlatego też obiekty powstają najczęściej w otoczeniu centrów miast, galerii handlowych, czy obiektów sportowych. Budowa lodowiska w takich miejscach będzie bardzo opłacalna. Zapewnimy sobie w ten sposób zyski z tytułu sprzedanych biletów czy wypożyczonych biletów, a także ze sprzedaży powierzchni reklamowych. To jednak nie jedyne kryterium. Musimy bowiem pamiętać także o tym, żeby w pobliżu potencjalnego miejsca znajdowało się przyłącze energetyczne oraz wodne. Jeśli wszystkie wymogi będą spełnione, można przystąpić do wyrównania terenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania obiektu.
Budowa lodowiska – kto się tym zajmuje?
Dla miasta najkorzystniejszym rozwiązaniem wydaje się być wynajem tego typu obiektu. W Polsce nie brakuje firm, które trudnią się budową lodowiska. Dostarczają one nie tylko technologię i sprzęt, ale dbają też o przeszkolenie pracowników obsługi. Jedną z takich firm znajdziesz klikając w ten link http://www.ras-lodowiska.pl/. Budowa lodowiska to proces, który trwa od trzech do pięciu dni. Rozpoczyna się od rozłożenia folii i kantówek i utworzenia pewnego rodzaju wanny. Następnie umieszcza się w niej orurowanie pod postacią praktycznych mat PE. Dopiero wówczas można zamontować agregat chłodniczy i podłączyć go do rurek. Ostatnim, najdłuższym etapem, jest stworzenie tafli lodu. W tym celu obiekt jest kilkukrotnie polewany wodą. Czynność tę powtarza się do momentu, gdy tafla lodu osiągnie grubość dziesięciu centymetrów.