Wiadomości z Rybnika

„Bezpiecznie w domu i szkole” z rybnickimi policjantami

  • Dodano: 2015-09-29 12:15
Rybniccy policjanci spotkali się z dziećmi biorącymi udział w akcji "Bezpiecznie w domu i szkole". Mundurowi przekazywali najmłodszym informacje na temat bezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w dyskusji, z uwagą i entuzjazmem słuchały rad policjantów.
 
 
Wzorem lat ubiegłych, rybniccy mundurowi, wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym pod hasłem „Bezpiecznie w domu i szkole”, organizowanym przez Dom Kultury w Niedobczycach. W spotkaniu z policjantami prewencji i ruchu drogowego wzięli udział uczniowie klas od I do III pobliskich szkół podstawowych. Przedstawiciele ruchu drogowego wyjaśnili dzieciom jak bezpiecznie dotrzeć do i ze szkoły, w jaki sposób przechodzić przez jezdnię.
 
 
Przypomnieli również najmłodszym o obowiązku noszenia odblasków. Policjant prewencji omówił z dziećmi, jak bawić się bezpiecznie w domu, szkole i na placu zabaw. Omówił również sposób postępowania w przypadkach, gdy starsi koledzy lub koleżanki namawiają do złego zachowania. Na zakończenie dzieci zasypały policjantów pytaniami dotyczącymi ich pracy i z wielkim zainteresowaniem słuchały o ich codziennych obowiązkach. Uczestnicy spotkania mieli również okazję zobaczyć radiowóz oraz motocykle policyjne.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.