Wiadomości z Rybnika

Turniej wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego

  • Dodano: 2024-04-26 14:30

W Szkole Podstawowej numer 22 w Rybniku odbyły się rejonowe eliminacje do okręgowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Pod czujnym okiem policjantów z ruchu drogowego, Oficera Rowerowego Urzędu Miasta w Rybniku oraz ratowników medycznych sprawdzana była wiedza teoretyczna i praktyczna oraz w zakresie umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Zmagania, pozwoliły wyłonić zwycięzców, którzy zakwalifikowali się do etapu okręgowego.

Wiedza i bezpieczeństwo drogowe

Eliminacje, były kolejnym etapem weryfikacji wiedzy i umiejętności uczniów szkół podstawowych, przed zmaganiami na szczeblu okręgowym. Celem tego typu turniejów jest podnoszenie kultury młodego społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

Sprawdzenie umiejętności praktycznych wyszło na plus

Konkurs składał się z części teoretycznej i praktycznej. Pierwsza z nich polegała na rozwiązaniu testu z testu z wiedzy ogólnej. Po części pisemnej, każdy uczestnik musiał wykazać się jak najlepszą umiejętnością jazdy na rowerze. Trzeba przyznać, że tor przeszkód, jaki musieli pokonać, do najprostszych nie należał, jednak uczniowie świetnie sobie z nim poradzili.

Dziękujemy wszystkim drużynom za udział w turnieju, a zwycięzcom eliminacji międzyszkolnych życzymy powodzenia na kolejnych etapach zawodów - mówi policja

Turniej wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego/ KMP Rybnik


Źródło: KMP Rybnik/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również