Wiadomości z Rybnika

Beneficii Grata Civitas Rybnik dla Bogusława Paszendy

  • Dodano: 2017-12-27 08:30, aktualizacja: 2017-12-27 19:35

Bogusław Paszenda, emerytowany Skarbnik Miasta Rybnika, uhonorowany został medalem pamiątkowym "Beneficii Grata Civitas Rybnik".

O przyznaniu tego zaszczytnego wyróżnienia rybniccy radni zdecydowali w podjętej uchwale podczas wrześniowej sesji rady miasta. Medal jest uhonorowaniem zasług, za całokształt działalności dla społeczności Rybnika, w szczególności za wkład w kształtowanie finansów publicznych Miasta.

W uzasadnieniu uchwały możemy przeczytać, m.in. :

(…) Bogusław Paszenda w okresie swojej aktywności zawodowej dał się poznać jako osoba sumienna i dokładna, którą cechowało poczucie odpowiedzialności za powierzone zadania. Dbałość o finanse Miasta przejawiała się nie tylko w skrupulatnym wypełnianiu swoich obowiązków i dużym zaangażowaniu osobistym, ale również w ciągłej analizie sytuacji gospodarczej i szybkiej reakcji na pojawiające się zagrożenia jak i szanse. Pełniąc funkcję Skarbnika Miasta miał okazję współpracować z kolejnymi prezydentami Miasta Rybnika: z Józefem Makoszem, Adamem Fudali oraz Piotrem Kuczerą, co skutkowało podejmowaniem działań długofalowych i perspektywicznych, wychodzących niejednokrotnie poza utarte szlaki postępowania (…)

Pełna treść uzasadnienia: http://bip.um.rybnik.eu/docs/2017/09/05/file_7596387.pdf

Uroczystość wręczenia medalu Beneficii Grata Civitas Rybnik odbyła się w miniony czwartek, 21 grudnia, w Urzędzie Miasta Rybnika. Bogusław Paszenda odebrał wyróżnienie z rąk prezydenta Rybnika Piotra Kuczery oraz Przewodniczącego Rady Miasta Rybnika Jana Mury, w obecności władz miasta oraz rybnickich radnych.

Wzruszony Bogusław Paszenda tymi słowami wpisał się do Księgi Pamiątkowej Miasta:

Dziękuję dobremu Bogu i przyjaznym ludziom za półwiecze pracy zawodowej w rybnickiej administracji. Dziękuję Organom Rybnika VIII kadencji za życzliwość wyrażoną medalem pamiątkowym, który dedykuję  wszystkim moim współpracownikom.
„Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą…”, błogosław Rybnik, jego mieszkańców i Gospodarzy.

Z najlepszymi życzeniami
Bogusław Paszenda, emerytowany Skarbnik Miasta

21 grudnia 2017 roku

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.