Wiadomości z Rybnika

Ankieta na temat Parku Kulturowego w Rybniku. Wyraź swoją opinię!

 • Dodano: 2023-08-21 12:30

Trwa kampania informacyjna na temat projektu Parku Kulturowego pn. Centrum Starego Rybnika. Zachęcamy do wypełnienia ankiety dotyczącej  projektu.

Opinie mieszkańców są jednym z kluczowych głosów w publicznej debacie o planach utworzenia parku kulturowego w Rybniku. Wszystkie głosy są cenne, pozwolą jak najlepiej przygotować projekt uchwały o utworzeniu Parku Kulturowego Centrum Starego Rybnika.

Ankiety są częścią kampanii informacyjnej. Posłużą do prac badawczych nad diagnozą, czym dla mieszkańców i przedsiębiorców jest dziedzictwo Rybnika, czy wymaga ochrony konserwatorskiej w postaci parku kulturowego, jak sprawić, by zostało zachowane, a jednocześnie wspomagało rozwój wszystkich użytkowników miasta?

Ankieta jest anonimowa i nie zajmie wiele czasu.

Jak wypełnić ankietę?

 1. Elektronicznie 
 2. Papierowa ankieta znajduje się w broszurze informacyjnej, można ją wypełnić, wyciąć i przekazać ankieterom lub wrzucić do pudła na ankiety w jednym z oznaczonych punktów w mieście
 3. W wyznaczonych punktach (wymienionych poniżej) zostały uruchomione miejsca zbiórki ankiet (są to odpowiednio oznaczone i zabezpieczone pudełka). Obok nich znajdują się broszury informacyjne, mapy parku kulturowego oraz ww. ankieta i trzy dodatkowe formularze ankietowe, tj.:
 • ankieta na temat opinii młodego pokolenia (16-24 lata) o centrum Rybnika w kontekście planowanego Parku Kulturowego Centrum Starego Rybnika
 • ankieta badania ruchu turystycznego w Rybniku
 • ankieta dla dzieci do lat 5.

Gdzie złożyć wypełnioną ankietę?

Wypełnioną ankietę można wrzucić do oznaczonych pudeł ankietowych, które znajdują się w:

 • Punkcie Informacji Miejskiej halo! Rybnik (ul. Sobieskiego 20)
 • Urzędzie Miasta Rybnika (ul. Bolesława Chrobrego 2)
 • Edukatorium Juliusz (ul. Klasztorna 11)
 • Informatorium Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. J. Szafranka 7)
 • w tzw. Okrąglaku, tj. w siedzibie Cechu Rzemiosł oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Rybniku (ul. Wysoka 15-17).

Ponadto wypełnioną ankietę można:

 • wysłać elektronicznie (skan) na adres: parkkulturowy@um.rybnik
 • przekazać w formie papierowej ankieterom podczas spotkań na temat parku kulturowego.

Ankiety można dostarczać do 20 września.

Dane do kontaktu w przypadku dodatkowych pytań:

Park Kulturowy w Rybniku

Kampania informacyjna nt. Parku Kulturowego Centrum Starego Rybnika trwa od połowy czerwca do 20 września. Oparta jest na spotkaniach, warsztatach, spacerach z mieszkańcami, przedsiębiorcami, przedstawicielami instytucji, organizacji pozarządowych i lokalnymi liderami. W jej ramach została wydana broszura informacyjna oraz mapa poglądowa przyszłego parku. Materiały informacyjne mają zachęcać mieszkańców do reakcji i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

Jesteśmy za półmetkiem kampanii informacyjnej, poświęconej projektowi powstania w Rybniku Parku Kulturowego Centrum Starego Rybnika. W trakcie spotkań, warsztatów, spacerów przedstawiamy, czym jest park kulturowy. Tłumaczymy uczestnikom korzyści wynikające z tzw. obszarowej ochrony konserwatorskiej, rozdając – dla lepszego zrozumienia – mapę przedstawiającą granice przyszłego parku. Rozmawiamy o prawnych, gospodarczych i społecznych konsekwencjach wprowadzenia takiego projektu w Rybniku, wskazując mieszkańcom i przedsiębiorcom, jak – zgodnie z ustawą o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami – mogą się zmienić regulacje prawne na terenie zajmowanym przez park, z chwilą jego uchwalenia. Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym etapie kampanii, w badaniach ankietowych. Państwa opinie i komentarze są bardzo ważne dla oceny projektu Parku Kulturowego w Rybniku – mówi dr Małgorzata Tkacz-Janik prowadząca na terenie miasta kampanię informacyjną o charakterze konsultacji społecznych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również