Wiadomości z Rybnika

"Śmiech to zdrowie" na trawie rybnickiego kampusu. Przyjdź na spotkanie!

  • Dodano: 2023-08-21 12:30

Relaks, rozluźnienie, łatwiejsze radzenie sobie z wyzwaniami dnia codziennego, poprawa zdrowia – to niektóre z dobroczynnych właściwości śmiechu. halo! Rybnik zaprasza do jego praktykowania.

Na czym polegają spotkania?

Regularnie – 2 razy w miesiącu seniorzy biorą głęboki oddech podczas zajęć organizowanych w Teatrze Ziemi Rybnickiej, a w okresie letnim w plenerze – na kampusie. Tym razem organizatorzy zapraszają na dodatkowe spotkanie w środowe popołudnie. Zajęcia opierają się na jodze śmiechu, czyli technice opracowanej przez indyjskiego lekarza, który zauważył, że pacjenci z pozytywnym nastawieniem szybciej zdrowieją. Śmiechu można się nawet nauczyć. Warsztaty bazują na wyobraźni, składają się z ćwiczeń przepony. 

Śmiech to najgłębsza forma wydechu. Wiele osób nie ma świadomości, że oddycha zbyt płytko, nie dotleniając w pełni swojego organizmu. Podczas ćwiczeń poruszany jest tor przeponowo-brzuszny, pojawiają się elementy automasażu. Spotkanie jest zakończone relaksacją z muzyką na żywo, co daje dodatkowe wyciszenie i rozluźnienie. 

Kiedy odbędą się zajęcia z halo! Rybnik?

Śmiech jest zaraźliwy, dlatego w grupie raźniej. Koktajl endorfin i dobre samopoczucie na cały dzień gwarantowane! Zajęcia prowadzi Lidia Białecka, kierownik Punktu Informacji Miejskiej halo! Rybnik, trener jogi śmiechu i rozwoju osobistego. 

Rybniczanie coraz chętniej korzystają z zajęć, dlatego od września ruszają comiesięczne spotkania w rybnickiej bibliotece. Najbliższe spotkanie odbędzie się 23.08 o godz. 18.00.

Spotkanie potrwa około 1,5 godz. Organizatorzy proszą o wzięcie wody do picia i karimat. W przypadku deszczu zajęcia odbędą się na estradzie lub w salce obok. Wstęp wolny.

"Śmiech to zdrowie" na trawie rybnickiego kampusu. Przyjdź na spotkanie! / fot. halo! Rybnik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również