Wiadomości z Rybnika

Animalium na Juliuszu

  • Dodano: 2016-09-09 13:15
Strefa Juliusza otwiera się dla mieszkańców! Okazją do poznania tej wyjątkowej przestrzeni w śródmieściu będzie piknik inspirowany badaniami Juliusza Rogera. W piątek, 9 września, zapraszamy na Animalium czyli do magicznego świata owadów, kokonów i pajęczyn.
 
 
W piątkowe popołudnie park w Strefie Juliusza przemieni się w tajemnicze królestwo owadów. To właśnie tymi stworzeniami fascynował się Juliusz Roger, XIX-wieczny lekarz, inicjator budowy szpitala i przyrodnik.
 
 
Piknik rodzinny, który rozpocznie się o godzinie 16.00, będzie okazją do lepszego poznania postaci Juliusza Rogera. Informacje o tym niezwykłym człowieku i jego pasjach podane zostaną w sposób atrakcyjny i niekonwencjonalny.
 
 
Specjalnie przygotowana sceneria Animalium będzie oddziaływać na wszystkie zmysły – uczestników wydarzenia otaczać będą ogromne owady, pajęczyny i świecące kokony, a do uszu dochodzić będą odgłosy łąki. Interaktywne laboratorium przyrodniczo-medyczne będzie z kolei oferować możliwość przyjrzenia się owadom w dużym powiększeniu. Wśród nich znajdzie się np. gatunek chrabąszcza odkryty przez samego Juliusza Rogera. Ponadto, w ramach wydarzenia planowane są warsztaty dla dzieci „Cykl rozwojowy owadów”, widowisko „światło i dźwięk” oraz kino plenerowe. Czekają też eksperymenty, konkursy i zabawy!
 
 
Wydarzenie zaplanowano w godz. od 16.00 do 20.00, w programie:
 
 
program artystyczny dedykowany Juliuszowi Rogerowi
interaktywne laboratorium przyrodniczo-medyczne z naukowcami Uniwersytetu Śląskiego 
warsztaty dla dzieci „Cykl rozwojowy owadów”
eksperymenty, konkursy, zabawy
widowisko „Światło i dźwięk” Animalium 
kino plenerowe
 
 
Zapraszamy do Strefy Juliusza i tajemniczego świata doktora Rogera. Wydarzenia zorganizowane zostaną na wewnętrznym dziedzińcu zespołu szpitalnego (wejście od ulicy Miejskiej) i są bezpłatne. Będzie to okazja do poznania tej wyjątkowej przestrzeni, która należy już do miasta i jest stopniowo zagospodarowywana tak, by jak najlepiej służyć mieszkańcom. 
Piknik jest częścią Festiwalu z ikrą odbywającego się w dniach 9-11 września, w ramach którego zaplanowano m.in. obchody Dnia Herbu i paradę ryb, pokaz zabytkowych samochodów, koncerty oraz piknik na kampusie.
 
 
Organizatorami Festiwalu z ikrą są: Miasto Rybnik oraz Instytut Społeczny Silesia.
Animalium na Juliuszu

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.