Wiadomości z Rybnika

Akcesoria ochrony osobistej przy aplikacji piany PUR i polimoczników

  • Dodano: 2024-07-03 21:30

Piana PUR oraz polimoczniki to produkty stosowane m.in. jako izolacje przed wilgocią i warunkami atmosferycznymi. Ich aplikacja odbywa się z użyciem pistoletów natryskowych przeznaczonych do profesjonalnego użytku, w związku z czym powinni się tym zajmować wyłącznie wykwalifikowani specjaliści. Aby cały proces przebiegał w bezpiecznych warunkach, konieczne jest zastosowanie się do pewnych reguł oraz wykorzystanie akcesoriów ochrony osobistej. Zobacz, jakiego wyposażenia nie powinno zabraknąć w żadnej firmie, która pracuje z wykorzystaniem tego rodzaju materiałów i narzędzi.

Bezpieczeństwo piany PUR

Niekiedy klienci mają obawy przed zastosowaniem materiałów takich, jak piana PUR w swoich domach ze względu na bezpieczeństwo. W praktyce jest to jednak produkt jak najbardziej bezpieczny, polecany dla alergików, a nawet mogący poprawić jakość powietrza dzięki eliminacji przeciągów. Potencjalne zagrożenie dla użytkownika wynika jedynie z jej właściwości przed utwardzeniem, podczas aplikacji. Może wówczas dojść do dużego zapylenia i dostania się jej składników do układu oddechowego, co może być niebezpieczne dla zdrowia. Z tego powodu ważne, aby pracami zajmowali się wykwalifikowani specjaliści, a także by zastosowane zostały przeznaczone do tego narzędzia. Aplikacja piany na powierzchniach jest przeprowadzana natryskowo przy pomocy pistoletu (np. https://matflex.eu/pistolet-do-pianki-pur/). Profesjonalny operator przed rozpoczęciem prac informuje o tym, jakie działania należy podjąć, zanim pianka się utwardzi. za odpowiednie mieszanie składników odpowiadają dedykowane urządzenia, które zakupić można w sklepie Matflex - https://matflex.eu/.

Jakich akcesoriów potrzebujesz?

Pył nie dostanie się do oczu oraz układu oddechowego, gdy zastosujesz ochronę w postaci powietrznego kaptura ochronnego lub maski bądź półmaski do pianowania. To akcesoria, które sprawdzą się przy natrysku pian PUR i polimoczników, a także nanoszeniu powłok zanurzeniowo. Spełniają odpowiednie europejskie normy jakościowe, dzięki czemu zapewniają maksymalną ochronę przed cząstkami zawieszonymi w powietrzu na stanowisku pracy. Ich funkcjonalność jest jeszcze większa dzięki temu, że można do nich dokupić wymienne filtry.

Ponadto warto zabezpieczyć przed kontaktem z materiałem odkryte części ciała, np. dłonie. Pył łatwo mógłby gromadzić się również na nieprzystosowanej do pracy codziennej odzieży. Problemy te rozwiążą kombinezony antystatyczne. Wykonuje się je z tkaniny poliestrowej z dodatkiem włókna antystatycznego. Mankiety oraz obwód ściągane gumą powodują, że ubiór będzie dobrze przylegać i potencjalnie szkodliwe cząsteczki nie przedostają się pod warstwę ochronną. Praktyczne zapinanie na zamek błyskawiczny, funkcjonalna kieszeń, a także niewielka waga sprawiają, że jest to wyposażenie nieprzeszkadzające w wykonywaniu prac oraz niekrępujące ruchów.

Justyna DudekJustyna Dudek
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.