Wiadomości z Rybnika

Zarządca biurowca to ogromny skarb

  • Dodano: 2016-05-04 14:45

Zepsuta winda sama się nie naprawi. Raporty dotyczące spraw operacyjnych związanych z biurem same się nie przygotują. Teren obiektu sam się nie sprzątnie. To jedne z najbardziej widocznych działań zarządcy biurowca, powierzchni biurowych w centrum handlowym czy centrum logistycznym. Wszystko po to, by stworzyć najemcom najlepsze warunki do rozwoju i biznesu.

Dba o formalności i organizację

Zarządcę nieruchomości można przyrównać do roli gospodarza domu, który pilnuje porządku i poprawnego działania wszelkich urządzeń. Troszczy się także o samopoczucie gości. Zarządcy dzisiejszych biurowców zwykle nie działają sami - przecież jeden człowiek nie da rady codziennie dbać o sprawne funkcjonowanie wieżowca. Dlatego podstawowym zadaniem opiekuna budynku jest organizacja odpowiednich służb. I koordynacja ich pracy tak, by wszystko zostało zrobione. Dobrze i na czas.

Zarządca pilnuje także wszelkich formalności. Dba o to, by wszystkie biura miały aktualne przeglądy techniczne. Pilnuje terminowego składania papierów w urzędach, w tym m.in. deklaracji podatku od nieruchomości czy gospodarki odpadami. Odpowiedzialny jest także za proces przeprowadzenia remontu nieruchomości – począwszy od przygotowania dokumentów po zlecenie odpowiednich prac.

Otwarty na dialog

Tym samym zarządca przyjmuje również wszelkie sugestie od najemców powierzchni w administrowanym budynku. I w miarę możliwości je wdraża. Przestrzeń biurowa ma bowiem przede wszystkim służyć najemcom. Jeśli więc oni mają jakieś sugestie dotyczące możliwości usprawnienia funkcjonowania w obiekcie – powinien je wnikliwie przeanalizować. Niezależnie czego to dotyczy – czy na przykład możliwości organizacji charytatywnej zbiórki na rzecz jednego z pracowników czy np. organizacji w przestrzeni wspólnej dodatkowej sofy. A może teren obiektu powinien mieć lepszą ochronę lub monitoring? Wszystko zaczyna się od kontaktu z zarządcą.

Współpraca mieszkańców

Tutaj warto wiec zwrócić uwagę na kolejna istotną kwestię. Funkcjonowanie nieruchomości zależy także od aktywnej współpracy najemców. Dlatego warto pamiętać o tym, by np. regularnie aktualizować listę osób kontaktowych oraz upoważnionych do wejścia na powierzchnię najmu. Jeśli zarządca przyjdzie z informacją, że niezbędne jest przeprowadzenie testu instalacji, to należy mu tę powierzchnię po prostu udostępnić. Jeśli planowany jest jakiś remont, to należy przestrzegać jego zasad. Dzięki temu praca zarządcy będzie mieć najlepsze efekty.

Zobacz oferty wynajmu biur na officemap.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.