Wiadomości z Rybnika

Zakup wierzytelności hipotecznej – na czym polega i kto może być nabywcą?

  • Dodano: 2023-05-12 13:00

Cesja wierzytelności oznacza przekazanie praw do niej z cedenta na cesjonariusza. W przypadku wierzytelności zabezpieczonych hipoteką podmiot nabywający zostaje wpisany w księdze wieczystej w dziale IV i może ubiegać się u dłużnika o spłatę należności. Takie rozwiązanie okazuje się korzystne dla obu stron transakcji. Cedent pozbywa się problemu i w krótkim czasie odzyskuje pieniądze, z kolei cesjonariusz może liczyć na wysoki zwrot z inwestycji. Sprawdź, jakie wierzytelności hipoteczne przeznaczane są do zakupu i o czym pamiętać, chcąc je nabyć!

Sprzedaż wierzytelności zabezpieczonej hipoteką – jakich nieruchomości dotyczą oferty?

Kupno wierzytelności zabezpieczonej hipoteką można uznać za stosunkowo bezpieczną inwestycję, która może się zwróci – albo w formie spłaty pieniężnej od dłużnika, albo w postaci nieruchomości. Jeśli interesuje Cię taka transakcja, sprawdź sprzedaż wierzytelności hipotecznych. Wśród nich znajdziesz:

  • budynki biurowe,
  • hale produkcyjno-magazynowe,
  • kamienice,
  • domy wczasowe i pensjonaty,
  • ośrodki wypoczynkowe,
  • obiekty wpisane do rejestru zabytków,
  • lokale usługowe.

Każda oferta prezentuje najważniejsze informacje dotyczące danej nieruchomości – jej lokalizację (niejednokrotnie bardzo atrakcyjną), metraż, stan techniczny oraz cenę za wierzytelność. Nie brakuje też wierzytelności zabezpieczonych gruntami rolnymi i inwestycyjnymi.

Jakie wierzytelności kupować?

Chcąc mieć pewność, że zakup wierzytelności będzie dobrą inwestycją, wybieraj wierzytelności wymagalne, nieprzedawnione i bezsporne, a także mające zabezpieczenie w postaci nieruchomości. Dzięki temu maksymalizujesz szansę na odzyskanie pieniędzy od dłużnika.

Kto może zostać cesjonariuszem?

Sprzedaż wierzytelności to rozwiązanie dla inwestorów dysponujących gotówką niezbędną na dokonanie zakupu, a także tych, którzy są w stanie poczekać na zwrot z tej inwestycji – spłata należności może okazać się bowiem czasochłonna i wymagać zaangażowania oraz współpracy z komornikiem lub Syndykiem.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.