Wiadomości z Rybnika

Szaleństwo z okazji Black Friday

  • Dodano: 2021-09-06 10:45

Black Friday przypadający na ostatni piątek listopada, jest prawdziwym rajem dla osób kochających okazje. Sklepy stacjonarne przeżywają prawdziwe oblężenie, a promocje z okazji Black Friday pozwalają nabyć kupującym towary, na które wcześniej często nie mogliby sobie pozwolić. Co prawda wyprzedaże w Polsce nie są tak spektakularne jak te za granicą, jednak czarny piątek i w naszym kraju zyskał sobie spore grono sympatyków, którzy z niecierpliwością czekają na jego przyjście.

Alternatywą dla czarnego piątku jest Smart! Week pozwalający nabyć produkty w obniżonych cenach. Także akcje organizowane przez różnego rodzaju czasopisma pozwalają na kupowanie w promocyjnych cenach towarów, ściągające do sklepów stacjonarnych klientów spragnionych promocji. Black Week to nie to samo co Black Friday, samo nagłośnienie wydarzenia jest często także dużo mniejsze. 

Black friday 2021 - na co warto zapolować?

Promocje na Black Friday 2021 zapowiadają się o tyle ciekawie, że wiele osób odpoczęło już po pandemii, zmieniła się także sytuacja wielu osób — ustabilizowanie finansów sprawia, że znacznie chętniej wydajemy pieniądze na własne przyjemności. Zakupowe szaleństwo zapewne dopadnie wielu z nas z okazji Cyber Monday — dnia wyprzedaży przypadającego na pierwszy poniedziałek po Black Friday.

Wielkie promocje to doskonała okazja do nabycia sprzętu np. w Rtv Euro Agd. Domowe sprzęty w promocyjnej cenie kuszą zawsze tych, którzy mają wybrane produkty na długo przed nadejściem Black Friday. Warto skorzystać także z rabatów na zakupy online — często oprócz darmowej dostawy doliczane jest kilka procent zniżki.

Okazje w sklepach stacjonarnych

Promocje Black Friday pomimo niedawnych obostrzeń, rozgoszczą się na dobre nie tylko online, ale także stacjonarnie. Czarny piątek z pewnością będzie znów bogaty w interesujące wydarzenia z udziałem klientów, którzy upatrzyli sobie tę samą rzecz, jednak nadal nie dochodzi u nas do takich incydentów jak w Stanach Zjednoczonych. Czarny piątek przebiega u nas stosunkowo spokojnie.

Podczas Black Week również możesz cieszyć się doskonałymi promocjami, jednak nie są to obniżki rzędu 70%. Strony internetowe bardzo chętnie wyprzedają wtedy swój asortyment, robiąc swego rodzaju wietrzenie magazynów. Z kolei Black Weekend rozpoczynający się czarnym piątkiem, często zakłada wyprzedawanie całej kolekcji lub asortymentu z poprzedniego sezonu w bardzo atrakcyjnych cenach, chcąc ograniczyć koszty magazynowania towaru.

Kody rabatowe na Black Week

Chcąc skorzystać z promocji na czas po czarnym piątku, wiele osób chętnie korzysta z kodów rabatowych, które można znaleźć w wielu czasopismach. Czarny piątek czasem mniej kusi promocjami niż Black Week w sklepach, oferujących tego dnia zniżki rzędu 60%. Black Friday z kolei zwykle nie wymaga podawania dodatkowych kodów — sklepy automatycznie tego dnia przeceniają wszystkie towary. 

Z czego warto skorzystać — czarnego piątku, czarnego tygodnia, czy może czarnego weekendu? Tak naprawdę zależy to od tego, na co i jak długo polujesz. Czasem warto zaczekać na obniżkę ulubionej rzeczy niż kupować podobną dlatego, że akurat ta była dostępna na promocji. Jeśli zatem coś nie zostało objęte wyprzedażą z okazji czarnego piątku, warto zaczekać na to, co przyniosą kolejne dni wyprzedaży.

Święto zakupów, czy zwykła sezonowa wyprzedaż?

Trudno odpowiedzieć na pytanie, czym właściwie jest powodowana popularność Black Friday. Być może tym, że jest on "obchodzony" w Polsce od stosunkowo niedawna, a może chodzi tu o to, że coraz więcej marek chce w nim uczestniczyć? Powszechnie wiadomo, że to dla nich dość duża reklama, tak jak to, że np. pojawiają się w czasopiśmie w dziale z kodami rabatowymi z okazji Black Week. Klienci cenią sobie marketing opierający się na korzyściach dla nich.

Czarny piątek to dobra okazja na wietrzenie magazynów, a po stronie klientów — zrewidowanie swojej szafy oraz potrzeb ubraniowych i nie tylko. Czy to kupując różnego rodzaju sprzęty do domu, czy odświeżając garderobę, stajemy się częścią machiny, która kilka razy do roku powoduje nagły skok w obrocie sklepu. Poza tym w ramach społecznego dowodu słuszności, po raz kolejny udowadniamy sobie, że kupowanie po promocji jest super. Przecież wszyscy to robią, a wszyscy nie mogą się mylić. 

Pandemia przeniosła czarny piątek, weekend i tydzień do Internetu. Zapewne w tym roku wszystko wróci do normy i znów wszyscy spotkamy się w sklepach. stacjonarnie będziemy mogli zażywać przyjemności mierzenia ubrań, stania w kilometrowych kolejkach do kasy lub przymierzalni, lub po wymarzony laptop. Można podchodzić do tematu humorystycznie, jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że nam wszystkim tego zwyczajnie brakowało. Dlatego też, zanim zaczniemy się dopatrywać nieuczciwych praktyk sprzedawców, polegających na rzekomym podnoszeniu cen przed czarnym piątkiem, spróbujmy cieszyć się niższymi cenami, a przede wszystkim nie psujmy radości zakupowej innym. W końcu każdy na coś czeka, a taka okazja to dla niektórych więcej niż gwiazdka.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.