Wiadomości z Rybnika

Rozliczanie PIT 37 przez internet

  • Dodano: 2020-01-01 20:30

Jedną z najczęściej wybieranych form rozliczenia podatku jest skorzystanie z formularza PIT 37. Nic więc dziwnego, że każdego roku wiele osób zastanawia się nad tym, jak właściwie wypełnić zeznanie podatkowe.

  1. Program do rozliczania PIT 37
  2. Jak wysłać rozliczony PIT do Urzędu Skarbowego?
  3. Kto może skorzystać z pitu 37?

Na szczęście w praktyce nie jest to trudne. Możesz po prostu sięgnąć po program, który wykona niezbędne działania za ciebie.

Program do rozliczania PIT 37

Aplikacja została uznana za jedno z najlepiej dopracowanych narzędzi do rozliczania formularzy podatkowych. Możesz z niej skorzystać za darmo, a jeżeli pobierzesz pit 37 online z oficjalnej strony programu, będziesz miał dostęp do najnowszej wersji, która uwzględnia istotne zmiany zaplanowane na 2019/2020 rok. Korzystanie z programu nie wymaga szukania informacji na innych stronach lub sięgania po poradniki, gdyż wszystko zostało wyjaśnione w przystępny sposób. Główną zaletą aplikacji do rozliczania pitów jest to, że posiada specjalny kreator. Poprowadzi cię przez wszystkie kroki i pozwoli dołączyć niezbędne załączniki. Na koniec będziesz mógł wydrukować przygotowany dokument lub od razu wysłać go drogą internetową.

Jak wysłać rozliczony PIT do Urzędu Skarbowego?

Po zakończeniu pracy w programie do rozliczania deklaracji PIT-37 możesz zadecydować, czy wolisz wydrukować dokument lub po prostu zapisać go w formacie PDF na dysku komputera, czy też od razu wysłać do Urzędu Skarbowego. Wystarczy kliknąć, aby program przesłał za ciebie rozliczenie do urzędu. Otrzymasz wówczas potwierdzenie, które powinieneś zachować na wypadek ewentualnej kontroli. Wspomniane potwierdzenie nosi nazwę UPO (Urzędowe Poświadczenie Odbioru).

Kto może skorzystać z pitu 37?

Zgodnie z udostępnionymi statystykami, aż 82% podatników korzysta z deklaracji oznaczonej jako 37. Mogą ją wypełnić między innymi pracownicy etatowi, którzy pracują na umowę o pracę, emeryci chcący rozliczyć dochody uzyskane dzięki emeryturze oraz pozostałe osoby, które pracują na umowy o dzieło i umowy zlecenie. Ponieważ raz na jakiś czas wprowadzane są różnego rodzaju zmiany, podatnik chcący rozliczyć PIT samodzielnie musiałby sprawdzać zmiany w przepisach, kwotach wolnych od podatku i wiele innych rzeczy. Jest to bardzo czasochłonne, a dodatkowo łatwo o popełnienie błędu. Lepiej więc postawić na sprawdzony program do składania deklaracji podatkowych, szczególnie że korzystanie z niego nie wiąże się z opłatami, a aplikacja jest niezwykle prosta w obsłudze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.