Wiadomości z Rybnika

Polak mądry po szkodzie

  • Dodano: 2017-05-08 14:00, aktualizacja: 2017-05-15 14:12

Być może to przysłowie jest coraz mniej aktualne, ponieważ, jak pokazują statystyki, zdecydowana większość Polaków wykupuje ubezpieczenia. Oprócz polis obowiązkowych najczęściej decydujemy się na ochronę domu lub mieszkania. Jest to również w pewien sposób zasługa banków, które udzielają kredytów hipotecznych i od swoich klientów wymagają cesji polisy.

Co to jest dobre ubezpieczenie?

Dobre ubezpieczenie w Home Insurance pomoże nam w sytuacji trudnej, w przypadku zniszczenia mienia, wypadku czy też klęski żywiołowej. Poza tym pozwala nam spokojnie spać i nie bać się o przyszłość, bo nawet trudne sytuacje będą łatwiejsze do przejścia z pomocą finansową i logistyczną ubezpieczyciela.

W gąszczu ofert różnych ubezpieczycieli czasami można się pogubić. Z ratunkiem przychodzą porównywarki i kalkulatory, które zestawiają ze sobą różne warianty. Warto przy tym zauważyć, że opcje różnią się między sobą zakresem ubezpieczenia, wysokością składek, sumą ubezpieczenia i pakietem dodatkowych usług. Znalezienie idealnej oferty może zająć trochę czasu, ale warto go poświęcić, by w razie nieszczęścia otrzymać oczekiwaną pomoc.

Dokumenty obowiązkowe – czyli jak dobrze wybrać?

Najważniejszym dokumentem, z którym powinniśmy się zapoznać wybierając ubezpieczenie mieszkania są Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Pomimo tego że nie jest to ani łatwa ani przyjemna lektura, to zawiera wszystkie istotne informacje na temat polisy. Zestawienie kilku ofert różnych ubezpieczycieli powinno pokazać nam różnice i wskaże najlepszego dla nas. Ta decyzja jest ważna, bo w pewien sposób na czas określony wiąże nas finansowo z jedną firmą. Dobrze by było, żeby była to oferta, którą będziemy chcieli przedłużać.

Co poza ubezpieczeniem nieruchomości?

Może się okazać, że za ofertę z podobnymi warunkami zapłacimy dużo mniej, albo za tę samą cenę uda nam się znaleźć polisę, której gwarantowane odszkodowanie jest o nawet tysiąc złotych większe. Takie oferty wymagają jednak dokładnego przeanalizowania umowy. Pamiętajmy, że ważnym aspektem jest sposób zabezpieczenia mieszkania. Jeśli zainwestowaliśmy w odpowiednie drzwi i zamki, okna, specjalne systemy przeciwpożarowe, ubezpieczyciel może zaproponować nam bardzo atrakcyjną ofertę.

Niektórzy, żeby obniżyć składkę jest wpłacenie rocznego ubezpieczenia z góry. Specjalne oferty są przygotowywane dla stałych klientów oraz tych, którzy wybierają cały pakiet – na przykład OC. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym przydaje się w momencie, gdy wyrządzimy komuś szkodę nawet podczas urlopu. Nasze ubezpieczenie pokryje koszty naprawy, w niektórych wariantach możemy otrzymać również pomoc prawną. Warto pamiętać, że polisa obejmuje nie tylko nas, ale także dzieci i zwierzęta, którymi się opiekujemy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.