Wiadomości z Rybnika

Modna w hollywood dieta alkaliczna - na czym polega ?

  • Dodano: 2022-11-03 07:30, aktualizacja: 2022-11-03 07:37

Dieta alkaliczna - znana też jako alkaliczno-kwasowa - może pomóc Ci schudnąć i uniknąć problemów takich jak artretyzm i rak. Teoria głosi, że niektóre produkty, takie jak mięso, pszenica, cukier rafinowany i żywność przetworzona, powodują, że Twoje ciało wytwarza kwas, który jest dla Ciebie szkodliwy.

Zgodnie z "nauką" stojącą za tą dietą, spożywanie określonych pokarmów, które sprawiają, że organizm jest bardziej zasadowy, może chronić przed tymi schorzeniami, a także zrzucić kilogramy.

Co możesz, a czego nie możesz jeść

Większość owoców i warzyw, soja i tofu, a także niektóre orzechy, nasiona i rośliny strączkowe to pokarmy o działaniu alkalizującym, więc można je jeść. Nabiał, jajka, mięso, większość ziaren i żywność przetworzona, taka jak przekąski w puszkach i opakowaniach, należą do grupy produktów kwaśnych i nie wolno ich jeść. Większość książek promujących dietę alkaliczną mówi, że nie powinieneś spożywać alkoholu ani kofeiny. Dieta alkaliczna ma pomóc organizmowi w utrzymaniu stałego poziomu pH krwi. W rzeczywistości nic, co jesz, nie zmieni znacząco pH twojej krwi. Twoje ciało pracuje nad utrzymaniem tego poziomu na stałym poziomie. Szczegóły znajdziesz na topsuplementy.com

Czy można uwzględnić ograniczenia lub preferencje?

Wegetarianie i weganie: Ta dieta jest głównie po to, żeby stać się całkowicie wegetariańską. Sprawdza się również w przypadku wegan, ponieważ nabiał jest w niej zabroniony.

Bezglutenowa: Dieta wyklucza pszenicę, ale żeby całkowicie uniknąć glutenu, musisz dokładnie sprawdzać etykiety produktów, ponieważ gluten znajduje się nie tylko w pszenicy.

Oprócz pszenicy, dieta wyklucza większość innych głównych czynników wywołujących alergie pokarmowe, w tym mleko, jajka, orzeszki ziemne, orzechy włoskie, ryby i skorupiaki. Jest też dobra dla osób, które starają się unikać tłuszczu i cukru.

Koszt diety alkaicznej

Wiele stron internetowych z informacjami o diecie alkalicznej sprzedaje również kursy, książki, suplementy, wodę, żywność i napoje nasycone alkalią. Nie musisz kupować tych rzeczy, żeby stosować dietę alkaliczną. W sieci jest wiele darmowych tabel z żywnością alkaliczną, które zawierają listę produktów, które możesz kupić w sklepie spożywczym.

Czy jest ona dobra dla niektórych schorzeń ?

Stosowanie diety alkalicznej oznacza wybieranie owoców i warzyw zamiast produktów wysokokalorycznych i wysokotłuszczowych. Będziesz też unikać gotowych potraw, które często zawierają dużo sodu. To świetna wiadomość dla zdrowia serca, ponieważ te kroki pomagają obniżyć ciśnienie krwi i poziom cholesterolu, które są poważnymi czynnikami ryzyka chorób serca.Więcej na smedyczny.pl

Osiągnięcie zdrowej wagi jest również ważne w zapobieganiu i leczeniu cukrzycy oraz zapalenia kości i stawów. Niektóre badania wykazały, że środowisko zasadowe może sprawić, że pewne leki stosowane w chemioterapii będą bardziej skuteczne lub mniej toksyczne.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.