Wiadomości z Rybnika

Materace sprężynowe - jeśli zastanawiasz się nad kupnem, poznaj rady ekspertów branży

 • Dodano: 2020-07-14 11:00, aktualizacja: 2020-07-17 10:29

Poznaj najpopularniejsze rodzaje materacy sprężynowych i dowiedz się, który jest najlepszy dla Ciebie.

Materac sprężynowy - dla kogo najlepszy?

Sprawdź, komu eksperci polecają zwłaszcza ten typ materaca:

 • Idealny dla par
  Materac sprężynowy kieszeniowy, czyli taki w którym sprężyny są umieszczone w pojedynczych kieszeniach, eksperci od snu polecają przede wszystkim parom. Dlaczego? Na takim typie materaca wzajemne ruchy są prawie nieodczuwalne. Dlatego nawet jeśli śpisz z partnerem, który często zmienia pozycję w trakcie nocy albo ma problemy z zasypianiem, nie powinno zakłócać to Twojego wypoczynku. 
 • Wysoka waga
  Materace sprężynowe są polecane osobom o wysokiej wadze ciała, powyżej 90-100 kg.
  Taki materac nie tylko najlepiej wtedy podpiera ciało na każdym jego odcinku, ale jest też najbardziej wytrzymały. Nie odkształca się i nie zmienia swoich właściwości nawet przy dużym obciążeniu. Taki jest na przykład materac Hilding Step, który ma różne twardości po obu stronach. Twardsza jest polecana osobom ważącym powyżej 80 kg. Ponadto materac ma aż siedem stref twardości, które podpierają równomiernie ciało, uciskając je z odpowiednią siłą na każdym jego odcinku.
 • Dla osób z problemami z kręgosłupem
  Materace kieszeniowe - sprężynowe i multipocket bardzo dobrze i przede wszystkim równomiernie podpierają kręgosłup, dzięki czemu zmniejszają bóle pleców i łagodzą napięcia mięśni.

materac-sprezynowy-dla-kogo-najlepszy

Materac kieszeniowy a multipocket

To dwa najpopularniejsze rodzaje materacy sprężynowych. Czym się różnią? Materac kieszeniowy ma każdą sprężynę umieszczoną w kieszeni, co sprawia, że ruchy na łóżku są amortyzowane. Znasz pewnie uczucie „bujania się” na klasycznym łóżku sprężynowym przy każdym ruchu. W przypadku kieszeni ten problem znika. W materacach multipocket kieszenie są węższe i sprężyn jest jeszcze więcej, co jeszcze bardziej zwiększa stabilność i wytrzymałość materaca. 

Materace multipocket są bardziej kosztowne od kieszeniowych i eksperci polecają je zwłaszcza osobom o bardzo wysokiej wadze ciała, powyżej 100 kg albo partnerom z różnym rytmem snu. W materacu Hilding Flamenco umieszczono dodatkowo piankę wysokoelastyczną, która dopasowuje się do kształtu ciała. Dodatek lateksu daje uczucie przyjemnego unoszenia podczas snu i relaksuje mięśnie wokół kręgosłupa.

Materac sprężynowy a piankowy - czym się różnią?

Standardowe materace piankowe są polecane dzieciom, alergikom oraz osobom, które lubią przyjemnie zapadać się w łóżku. Materac sprężynowy wysokiej jakości może mieć jednak również dodatek nowoczesnych pianek, takich jak termoelastyczna. Wtedy to tak zwany materac hybrydowy, który łączy wytrzymałość materaca sprężynowego z niezwykłym komfortem materaca piankowego. Taki jest np. materac Janpol XL, który ma dodatek pianki termoelastycznej  i wysokoelastycznej. Nie tylko zapewniają one spokojny i wygodny sen,
ale też dobrą wentylację materaca. Materace hybrydowe są najbardziej zaawansowane, ale mogą być też dość drogie.

Jak dobrać materac sprężynowy?

Zwróć uwagę na jego materiały. Większość materacy sprężynowych ma dodatek pianki poliuretanowej.
Jeśli zależy Ci na zwiększonym komforcie, możesz wybrać materac z droższą pianką termoelastyczną.
Jeśli jesteś alergikiem, warto zwrócić uwagę na to, aby wszystkie elementy materaca były antyalergiczne i aby było to potwierdzone certyfikatami. Taki jest materac Sembella Samba, w którym wszystkie materiały są antyalergiczne, a dodatek kokosa zapobiega rozwojowi roztoczy i bakterii. 
Gdy zależy Ci natomiast na długotrwałej inwestycji, wybierz materac z jak najdłuższą gwarancją, na przykład piętnastoletnią.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.