Wiadomości z Rybnika

Magazyny self storage - dodatkowe miejsce na rzeczy użytkowane sezonowo

  • Dodano: 2021-04-30 14:15, aktualizacja: 2021-05-04 10:01

Namiot i wyposażenie biwakowe, rowery, narty lub deski snowboardowe całej rodziny, dmuchany kajak, zestawy rakiet tenisowych, odzież trekkingowa... To tylko część rzeczy, które w wielu domach użytkowane są jedynie podczas wakacji, ferii, wyjazdów weekendowych lub innych rzadkich okazji. Odzież, obuwie, sprzęt i akcesoria typowo sezonowe często sprawiają duże problemy z przechowywaniem. Doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się oferty firm z branży self storage, czyli samoobsługowe magazyny do wynajęcia.

Co warto wiedzieć o self storage?

Self storage to boksy do wynajęcia wydzielone w większych obiektach magazynowych. Tego typu rozwiązanie do Europy Zachodniej, a następnie Polski, trafiło z USA, gdzie już w drugiej połowie XX wieku cieszyło się dużym zainteresowaniem. Usługi polegają na możliwości wynajęcia oddzielnych komórek na wybrany okres (większość firm umożliwia rozliczenia w postaci miesięcznych rat najmu). Boksy magazynowe znajdują się w budynkach, które posiadają warunki zapewniające pełne bezpieczeństwo przechowywanego mienia.

Ciepła i sucha przestrzeń pozwala składować dowolne przedmioty (w tym ubrania, delikatny sprzęt czy papier). Cały budynek jest odpowiednio zabezpieczony przed ewentualnym włamaniem. Wszystkie boksy do wynajęcia są zamykane, a najemca otrzymuje wyłączny dostęp do wybranego magazynu. Karta lub kod dostępu do drzwi budynku oraz boksu pozwalają wygodnie korzystać z wynajętej przestrzeni o dowolnej porze dnia i nocy – także w niedziele czy święta. Dzięki temu rozwiązanie jest elastyczne. Obsługa obiektu nie ingeruje w wynajęte komórki, dlatego własność jest odpowiednio chroniona i nie narażona na zagubienie.

Poszukujesz oferty self storage na Śląsku? Sprawdź boksy magazynowe firmy Róża Rent w Katowicach. Dostępne są tutaj komórki o powierzchni od 3 m2 do 35 m2, dopasowane do potrzeb Klientów indywidualnych oraz firm. Wynajem niewielkiego magazynu (3m2 lub 5m2) doskonale sprawdzi się do przechowywania sezonowego sprzętu czy odzieży, które nie mieszczą się w mieszkaniu bądź domu.

Przechowywanie sezonowego obuwia i odzieży

Wiele osób mieszkających w niewielkich mieszkaniach w bloku ma problem z przechowywaniem odzieży i obuwia po sezonie. Większość z nas wiosną i jesienią niemal całkowicie wymienia ubrania, okrycia wierzchnie oraz obuwie, aby dopasować je do zmieniających się w Polsce warunków atmosferycznych. Cztero- czy pięcioosobowa rodzina mieszkająca w dwóch lub trzech pokojach nie ma raczej możliwości, aby wygospodarować oddzielne pomieszczenie na garderobę. Puchowe kurtki i wełniane płaszcze, grube kardigany, swetry, polarowe bluzy, spodnie, kozaki, botki i inna odzież zimowa zajmuje naprawdę dużo miejsca. Dodatkowa przestrzeń niezbędna jest także na czapki, szale, rękawiczki i inne dodatki, które niezbędne są podczas mroźnych miesięcy.

Najczęściej ubrania i obuwie staramy się upchnąć w dostępnych szafach, szafkach i komodach. Ciasno zawieszone wieszaki i półki nie stanowią jednak idealnego miejsca do przechowywania ubrań aż do momentu nadejścia kolejnego sezonu. Wynajem magazynu typu self storage to doskonały sposób, aby rozwiązać problem z przepełnionymi szafami. Na sezonową odzież całej rodziny z powodzeniem wystarczą niewielkie boksy magazynowe o powierzchni 3m2. Za niewielką opłatą można zyskać dodatkową przestrzeń. Takie miejsce dobrze sprawdzi się także na ubranka dziecięce, których nie chcemy wyrzucać czy odzież, z której korzystamy jedynie sezonowo (np. kurtki z nieprzemakalną membraną, kombinezony narciarskie, bieliznę termoaktywną itp.).

Magazyny do wynajęcia – idealne miejsce na sprzęt zimowy

Boksy magazynowe do wynajęcia doskonale sprawdzą się do bezpiecznego składowania sprzętu zimowego. Narty, deski snowboardowe, sanki i łyżwy to wyposażenie, z którego wielu Polaków korzysta jedynie podczas zimowych wyjazdów na ferie, Sylwestra czy weekendy w góry. Jednocześnie sprzęt zimowy jest dość drogi, dlatego warto zadbać o utrzymanie go w doskonałym stanie, aby móc cieszyć się swoją inwestycją przez dłuższy czas. Więcej szczegółowych informacji o tym, jak zadbać o sprzęt zimowy, znajdziesz na blogu firmy Róża Rent (rozarent.pl/blog/bid-25-jak-zadbac-o-zimowy-sprzet-sportowy-po-sezonie).

Wynajem magazynu pozwala uniknąć problemu z przechowywaniem zimowego sprzętu w piwnic lub garażu, gdzie panująca wilgoć i niska temperatura mogą doprowadzić do jego powolnego niszczenia. Obiekty oferujące boksy typu self storage dbają o utrzymanie stałej temperatury i poziomu wilgotności. Odpowiednio zapakowane narty, droga deska snowboardowa czy łyżwy (www.rozarent.pl/aktualnosci/nid-108-co-zrobic-z-lyzwami-po-zimie) będą tutaj całkowicie bezpieczne. Warto podkreślić, że wiele osób z wynajętych pomieszczeń korzysta okazjonalnie, dlatego nie istnieje ryzyko uszkodzeń mechanicznych, do których mogłoby dojść w garażu.

Rzadko użytkowane boksy są czyste, dlatego sprzęt tutaj na pewno się nie zabrudzi i nie zakurzy. Z powodzeniem można więc z niego od razu korzystać – bez konieczności szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych przed planowanym wyjazdem w góry czy na pobliski stok narciarski z wyciągiem.

Boksy do wynajęcia na sprzęt biwakowy

Kolejnym wyposażeniem, z którego wiele osób korzysta jedynie sezonowo, jest sprzęt biwakowy. Miłośnicy wyjazdów na kampingi i pola namiotowe zwykle mogą zaplanować takie wypady jedynie podczas wakacji, ewentualnie dłuższych weekendów. Namiot, grill, hamaki, kuchenka turystyczna, menażki i naczynia, scyzoryki, noże, toporki, siekierki i inne akcesoria to wyposażenie, po które chętnie sięgają nie tylko harcerze, ale także miłośnicy górskiego trekkingu czy podróżnicy, którzy lubią przemierzać piękne zakątki z plecakiem.

Wśród wakacyjnego ekwipunku znajduje się naprawdę dużo różnych akcesoriów zabieranych na coroczne wyprawy. Boksy do wynajęcia pozwalają rozwiązać problem ze składowaniem całego biwakowego ekwipunku. Wystarczy spakować sprzęt oraz akcesoria i ułożyć paczki w wynajętej komórce. Gdy dodatkowo zostaną one przykryte cienką plandeką, nie zakurzą się i nie zabrudzą, nie będą narażone na uszkodzenie (tak jak np. w garażu czy piwnicy).

Wynajęty magazyn z powodzeniem można wykorzystać również do przechowywania walizek, plecaków oraz stelaży i saszetek, które wykorzystywane są jedynie podczas wakacyjnych wyjazdów.

Boksy magazynowe - idealne miejsce na rowery i nie tylko

Boksy magazynowe do wynajęcia można wykorzystać także do przechowywania rowerów i innych pojazdów. Szczególny problem z ich składowaniem mogą mieć mieszkańcy bloków. Rowery pozostawione na zimę na balkonie są narażone na wilgoć, śnieg i mróz, dlatego ramy szybko mogą zacząć pokrywać się rdzą. Wynajem magazynu typu self storage stanowi doskonały pomysł, aby zadbać o dwa kółka całej rodziny. Z powodzeniem na zimę można schować tutaj również hulajnogi, skuter czy motocykl. Należy jednak pamiętać, że bak z paliwem garażowanego w ten sposób pojazdu musi być pusty, aby niepotrzebnie nie stwarzać zagrożenia pożarowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.