Wiadomości z Rybnika

Magazyny self storage - dodatkowe miejsce na rzeczy użytkowane sezonowo

  • Dodano: 2021-04-30 14:15, aktualizacja: 2021-05-04 10:01

Namiot i wyposażenie biwakowe, rowery, narty lub deski snowboardowe całej rodziny, dmuchany kajak, zestawy rakiet tenisowych, odzież trekkingowa... To tylko część rzeczy, które w wielu domach użytkowane są jedynie podczas wakacji, ferii, wyjazdów weekendowych lub innych rzadkich okazji. Odzież, obuwie, sprzęt i akcesoria typowo sezonowe często sprawiają duże problemy z przechowywaniem. Doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się oferty firm z branży self storage, czyli samoobsługowe magazyny do wynajęcia.

Co warto wiedzieć o self storage?

Self storage to boksy do wynajęcia wydzielone w większych obiektach magazynowych. Tego typu rozwiązanie do Europy Zachodniej, a następnie Polski, trafiło z USA, gdzie już w drugiej połowie XX wieku cieszyło się dużym zainteresowaniem. Usługi polegają na możliwości wynajęcia oddzielnych komórek na wybrany okres (większość firm umożliwia rozliczenia w postaci miesięcznych rat najmu). Boksy magazynowe znajdują się w budynkach, które posiadają warunki zapewniające pełne bezpieczeństwo przechowywanego mienia.

Ciepła i sucha przestrzeń pozwala składować dowolne przedmioty (w tym ubrania, delikatny sprzęt czy papier). Cały budynek jest odpowiednio zabezpieczony przed ewentualnym włamaniem. Wszystkie boksy do wynajęcia są zamykane, a najemca otrzymuje wyłączny dostęp do wybranego magazynu. Karta lub kod dostępu do drzwi budynku oraz boksu pozwalają wygodnie korzystać z wynajętej przestrzeni o dowolnej porze dnia i nocy – także w niedziele czy święta. Dzięki temu rozwiązanie jest elastyczne. Obsługa obiektu nie ingeruje w wynajęte komórki, dlatego własność jest odpowiednio chroniona i nie narażona na zagubienie.

Poszukujesz oferty self storage na Śląsku? Sprawdź boksy magazynowe firmy Róża Rent w Katowicach. Dostępne są tutaj komórki o powierzchni od 3 m2 do 35 m2, dopasowane do potrzeb Klientów indywidualnych oraz firm. Wynajem niewielkiego magazynu (3m2 lub 5m2) doskonale sprawdzi się do przechowywania sezonowego sprzętu czy odzieży, które nie mieszczą się w mieszkaniu bądź domu.

Przechowywanie sezonowego obuwia i odzieży

Wiele osób mieszkających w niewielkich mieszkaniach w bloku ma problem z przechowywaniem odzieży i obuwia po sezonie. Większość z nas wiosną i jesienią niemal całkowicie wymienia ubrania, okrycia wierzchnie oraz obuwie, aby dopasować je do zmieniających się w Polsce warunków atmosferycznych. Cztero- czy pięcioosobowa rodzina mieszkająca w dwóch lub trzech pokojach nie ma raczej możliwości, aby wygospodarować oddzielne pomieszczenie na garderobę. Puchowe kurtki i wełniane płaszcze, grube kardigany, swetry, polarowe bluzy, spodnie, kozaki, botki i inna odzież zimowa zajmuje naprawdę dużo miejsca. Dodatkowa przestrzeń niezbędna jest także na czapki, szale, rękawiczki i inne dodatki, które niezbędne są podczas mroźnych miesięcy.

Najczęściej ubrania i obuwie staramy się upchnąć w dostępnych szafach, szafkach i komodach. Ciasno zawieszone wieszaki i półki nie stanowią jednak idealnego miejsca do przechowywania ubrań aż do momentu nadejścia kolejnego sezonu. Wynajem magazynu typu self storage to doskonały sposób, aby rozwiązać problem z przepełnionymi szafami. Na sezonową odzież całej rodziny z powodzeniem wystarczą niewielkie boksy magazynowe o powierzchni 3m2. Za niewielką opłatą można zyskać dodatkową przestrzeń. Takie miejsce dobrze sprawdzi się także na ubranka dziecięce, których nie chcemy wyrzucać czy odzież, z której korzystamy jedynie sezonowo (np. kurtki z nieprzemakalną membraną, kombinezony narciarskie, bieliznę termoaktywną itp.).

Magazyny do wynajęcia – idealne miejsce na sprzęt zimowy

Boksy magazynowe do wynajęcia doskonale sprawdzą się do bezpiecznego składowania sprzętu zimowego. Narty, deski snowboardowe, sanki i łyżwy to wyposażenie, z którego wielu Polaków korzysta jedynie podczas zimowych wyjazdów na ferie, Sylwestra czy weekendy w góry. Jednocześnie sprzęt zimowy jest dość drogi, dlatego warto zadbać o utrzymanie go w doskonałym stanie, aby móc cieszyć się swoją inwestycją przez dłuższy czas. Więcej szczegółowych informacji o tym, jak zadbać o sprzęt zimowy, znajdziesz na blogu firmy Róża Rent (rozarent.pl/blog/bid-25-jak-zadbac-o-zimowy-sprzet-sportowy-po-sezonie).

Wynajem magazynu pozwala uniknąć problemu z przechowywaniem zimowego sprzętu w piwnic lub garażu, gdzie panująca wilgoć i niska temperatura mogą doprowadzić do jego powolnego niszczenia. Obiekty oferujące boksy typu self storage dbają o utrzymanie stałej temperatury i poziomu wilgotności. Odpowiednio zapakowane narty, droga deska snowboardowa czy łyżwy (www.rozarent.pl/aktualnosci/nid-108-co-zrobic-z-lyzwami-po-zimie) będą tutaj całkowicie bezpieczne. Warto podkreślić, że wiele osób z wynajętych pomieszczeń korzysta okazjonalnie, dlatego nie istnieje ryzyko uszkodzeń mechanicznych, do których mogłoby dojść w garażu.

Rzadko użytkowane boksy są czyste, dlatego sprzęt tutaj na pewno się nie zabrudzi i nie zakurzy. Z powodzeniem można więc z niego od razu korzystać – bez konieczności szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych przed planowanym wyjazdem w góry czy na pobliski stok narciarski z wyciągiem.

Boksy do wynajęcia na sprzęt biwakowy

Kolejnym wyposażeniem, z którego wiele osób korzysta jedynie sezonowo, jest sprzęt biwakowy. Miłośnicy wyjazdów na kampingi i pola namiotowe zwykle mogą zaplanować takie wypady jedynie podczas wakacji, ewentualnie dłuższych weekendów. Namiot, grill, hamaki, kuchenka turystyczna, menażki i naczynia, scyzoryki, noże, toporki, siekierki i inne akcesoria to wyposażenie, po które chętnie sięgają nie tylko harcerze, ale także miłośnicy górskiego trekkingu czy podróżnicy, którzy lubią przemierzać piękne zakątki z plecakiem.

Wśród wakacyjnego ekwipunku znajduje się naprawdę dużo różnych akcesoriów zabieranych na coroczne wyprawy. Boksy do wynajęcia pozwalają rozwiązać problem ze składowaniem całego biwakowego ekwipunku. Wystarczy spakować sprzęt oraz akcesoria i ułożyć paczki w wynajętej komórce. Gdy dodatkowo zostaną one przykryte cienką plandeką, nie zakurzą się i nie zabrudzą, nie będą narażone na uszkodzenie (tak jak np. w garażu czy piwnicy).

Wynajęty magazyn z powodzeniem można wykorzystać również do przechowywania walizek, plecaków oraz stelaży i saszetek, które wykorzystywane są jedynie podczas wakacyjnych wyjazdów.

Boksy magazynowe - idealne miejsce na rowery i nie tylko

Boksy magazynowe do wynajęcia można wykorzystać także do przechowywania rowerów i innych pojazdów. Szczególny problem z ich składowaniem mogą mieć mieszkańcy bloków. Rowery pozostawione na zimę na balkonie są narażone na wilgoć, śnieg i mróz, dlatego ramy szybko mogą zacząć pokrywać się rdzą. Wynajem magazynu typu self storage stanowi doskonały pomysł, aby zadbać o dwa kółka całej rodziny. Z powodzeniem na zimę można schować tutaj również hulajnogi, skuter czy motocykl. Należy jednak pamiętać, że bak z paliwem garażowanego w ten sposób pojazdu musi być pusty, aby niepotrzebnie nie stwarzać zagrożenia pożarowego.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.