Wiadomości z Rybnika

Jak wybrać konto dla firmy? Sprawdź ranking kont firmowych!

  • Dodano: 2020-09-24 11:00

Planujesz założyć własną działalność gospodarczą i rozglądasz się za dobrym kontem firmowym? A może chcesz zmienić obecny rachunek swojej firmy na lepszą ofertę? Sprawdź, czym się kierować przy wyborze konta firmowego i gdzie szukać najlepszych ofert!

Czy wiesz, że od 1 listopada 2020 roku wszyscy przedsiębiorcy będący płatnikami VAT są zobowiązani posiadać konto firmowe? Jeśli więc otwierasz swój biznes, zapoznaj się z aktualnymi ofertami banków. Sprawdź, jak wybrać najlepsze konto dla firmy!

Na co zwrócić uwagę wybierając konto dla firmy?

Twoim zadaniem jest zastanowienie się, do czego będzie Ci służyć Twoje nowe konto firmowe. Czy zależy Ci na tym, by jak najmniej za nie płacić? A może pieniądze nie grają roli, zaś chcesz móc korzystać z całego szeregu nowoczesnych rozwiązań i funkcjonalności? Dobra wiadomość jest taka, że śmiało można połączyć te dwie rzeczy! W wielu przypadkach możesz za darmo korzystać z rachunku, ciesząc się przy tym udoskonaleniami. Wybierając odpowiednie konto dla firmy, zwróć uwagę na:
 

  • koszty związane z prowadzeniem konta, kartą do konta oraz wykonywaniem czynności bankowych,

  • sposób obsługi konta – online lub stacjonarnie,

  • dostęp do linii kredytowych,

  • możliwość skorzystania z produktów dodatkowych, np. lokaty czy karty kredytowej,

  • nowoczesna bankowość internetowa i aplikacja mobilna,

  • dodatkowe funkcjonalności konta,

  • liczbę osób, którym możesz przydzielić dostęp do konta.

Ile kosztuje konto dla firmy?

Wszystko zależy oczywiście od banku oraz od samej oferty. Na szczęście można znaleźć sporo rachunków firmowych, za które nic nie zapłacisz. Zapewne będziesz musiał spełnić jakiś warunek banku – np. dokonać płatności na określoną kwotę, zapewnić wpływ na konto lub wykonać konkretną liczbę przelewów w miesiącu. Spójrz również na aktualne promocje bankowe kont firmowych. Korzystając z promocji, możesz liczyć na naprawdę atrakcyjne bonusy! Przykładowo, może to być premia pieniężna w wysokości nawet 1 000 zł!

W którym banku założyć konto firmowe?

Jeśli już wiesz, na jakich funkcjonalnościach Ci zależy, czas wybrać odpowiednią ofertę rachunku firmowego. Warto w tym celu prześledzić ranking kont firmowych i poszukać oferty spełniającej Twoje wymagania. Przy każdym produkcie znajdziesz wyróżnione opłaty – za otwarcie i użytkowanie konta, wydanie i obsługę karty do konta, przelewy (w tym do ZUS, US oraz przelewy walutowe) oraz za wypłatę środków z bankomatu. Konto firmowe możesz śmiało otworzyć przez internet, bez wychodzenia z domu! To spore ułatwienie.

Czy już wybrałeś rachunek odpowiedni dla Twojej firmy?

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.