Wiadomości z Rybnika

Jak urządzić gabinet lekarski lub medyczny? Zobacz czego nie może tam zabraknąć

  • Dodano: 2022-06-07 08:45, aktualizacja: 2022-06-07 09:26

Idąc do lekarza zwracamy uwagę na wystrój gabinetu lekarskiego. Oczekujemy dobrze prezentującego się, zadbanego pokoju, w których poczujemy, że udaliśmy się do odpowiedniego specjalisty. Gabinet lekarski po części świadczy o profesjonalizmie lekarza. Porządek, schludne wyposażenie zwiększa nasze zaufanie. Co jest nieodłącznym elementem każdego pokoju przyjmującego pacjentów? Oczywiście, że parawan! Jeszcze go nie masz? Przeczytaj nasz artykuł, podpowiemy Ci jak wybrać najlepszy!

Przekonaj się, że parawan lekarski to niezbędne wyposażenie w Twoim gabinecie

Parawan lekarski lub inaczej nazywany medycznym to element służący do podziału gabinetu na dwa osobne pomieszczenia. Stosowany jest z reguły tam, gdzie pacjent do badania musi się przygotować. Jego głównym celem jest zapewnienie maksymalnego komfortu oraz prywatności. Co więcej, świetnie sprawdzają się także w szpitalach, gdzie służą np. do oddzielania łóżek pomiędzy pacjentami lub w salonach kosmetycznych. Tu z kolei może służyć do stworzenia strefy relaksu podczas zabiegów pielęgnujących lub odprężających masaży. Funkcjonalność parawanów medycznych jest ogromna ale nie można zapomnieć również o ich designie. Współcześnie odchodzi się od wyglądających niezbyt estetycznie wyglądających parawanów w postaci metalowej rury i kawałka materiału. Do ich produkcji stosuje się materiały wyróżniające się zarówno wysoką jakością jak i odpowiednim wyglądem. Możesz wybrać parawan wykonany z tkaniny, plexi, a nawet drewna. Jedno jest pewne, z łatwością dopasujesz go do ogólnego wystroju.

Z pozoru prosty parawan powinien spełniać kilka kryteriów. Sprawdź jakie

Jak mieć pewność, że wybrany parawan medyczny spełni wszystkie wymagania? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę czy spełnia on wszystkie normy obowiązujące w gabinetach lekarskich oraz kosmetycznych. Na największą uwagę zasługują również materiały z jakich został wykonany. Powinny być lekkie, wytrzymałe, łatwe do wyczyszczenia oraz odporne na działanie środków dezynfekcyjnych. Zasłony także powinny być wykonane z materiału, którego usuwanie jakichkolwiek zabrudzeń nie będzie stanowiło problemu. Pamiętaj, że czystość w gabinecie lekarskim oraz kosmetycznym jest priorytetowa! W zależności od swoich potrzeb możesz wybrać parawan lekarski, jedno, dwu lub trzyskrzydłowy. Na stronie omegasystem.pl masz możliwość zrealizowania projektu parawanu zgodnego z Twoimi potrzebami oraz oczekiwaniami. Firma Omega System posiada ponad 20 – letnie doświadczenie w produkcji parawanów medycznych zgodnych z wszelkimi wymaganiami. Stosowane najwyższej jakości materiały dadzą Ci gwarancję, że wybrany parawan przez lata zachowa swój nienaganny wygląd, a tym samym będzie niezawodnie pełnił swoją funkcję. Zapoznaj się z ofertą już dziś!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.