Wiadomości z Rybnika

Jak poziom motywacji pracowników wpływa na obsługę i satysfakcję klienta?

  • Dodano: 2022-03-24 07:30, aktualizacja: 2022-03-28 11:20

Wysokiej jakości obsługa klienta, może zapewnić firmie strategiczną przewagę nad konkurencją. Zmotywowani pracownicy, którzy rozumieją swoją pracę i odczuwają wysoki poziom satysfakcji zawodowej, zdecydowanie częściej zapewniają wyższy poziom usług niż ci, którzy są zdemotywowani, niemotywowani, a tym samym stają się obojętni na swoją pracę. Jak więc zmotywować pracowników w pracy?

Znajomość pracy

Pracownicy, którzy rozumieją oczekiwania swoich pracodawców i są zmotywowani do dobrego wykonywania swoich zadań zawodowych, mają pozytywny wpływ na klientów. Mają oni wiedzę na temat produktów (np. pomoc w udzieleniu informacji na temat polisy na życie ze strony https://www.ubezpieczeniaonline.pl/na-zycie/a/ile-odszkodowania-za-smierc-rodzica-z-polisy-na-zycie/393.html), usług, celów i zadań firmy, dzięki czemu dużo łatwiej jest im ją przekazywać klientowi. 

Zapewnienie większej satysfakcji klientom odbywa się poprzez słuchanie, udzielanie im potrzebnych informacji, porad oraz pomocy w rozwiązywaniu problemów. Może to nie tylko pomóc wizerunkowi firmy, ale i przyciągnąć, a w konsekwencji utrzymać bazę rosnących klientów.

Szkolenie z obsługi klienta

Im więcej pracownicy wiedzą o sposobie działania firmy i jej oczekiwaniach w zakresie obsługi, tym bardziej są zmotywowani do dobrego wykonywania swoich obowiązków zawodowych. Pracownicy przeszkoleni w zakresie polityki korporacyjnej i praktyk w zakresie obsługi i satysfakcji klienta, mają odpowiednie narzędzia do realizacji celów firmy wobec klientów. Nieustanne szkolenia wprowadzają pracowników w dobry stan, który stwarza podwaliny pod dobre pomysły, dzięki czemu firma jest na bieżąco z innowacjami, techniką i podejściem do zadowolenia klienta. Pracownicy z marginalną wiedzą na temat technik obsługi klienta prawdopodobnie nie będą mieli motywacji do świadczenia czegokolwiek poza podstawową obsługą. Poza tym warto zadbać o:

  • Poczucie wdzięczności

Pracownicy są bardziej zmotywowani do dobrego wykonywania swojej pracy i zapewniania wysokiego poziomu usług, gdy czują się doceniani przez pracodawców. Firmy, które doceniają i nagradzają pracowników za ich wysiłki, prawdopodobnie będą pielęgnować lojalnych pracowników, którzy są zmotywowani, aby pomóc firmie odnieść sukces. Pracownicy, którzy czują, że firma w nich inwestuje – poprzez premie, inicjatywy dzielenia się zyskami lub programy uznawania – mają motywację do konsekwentnego świadczenia usług na takim poziomie, który zapewnia satysfakcję klientów. Warto też zadbać o ubezpieczenie grupowe na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/.

  • Bieżące informacje zwrotne

Dostarczanie ciągłych informacji zwrotnych i konstruktywnej krytyki może motywować pracowników do osiągania lepszych wyników w zapewnianiu wysokiego poziomu usług. Można to osiągnąć poprzez przeprowadzanie regularnych ocen wydajności z przedstawicielami obsługi klienta i zachęcać do otwartej komunikacji na temat oczekiwań dotyczących usług. Powinno się zrobić szkolenie o najlepszych sposobach wchodzenia w interakcje z klientami. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.