Wiadomości z Rybnika

Firany panele okienne — poznaj gotowe firanki panelowe!

  • Dodano: 2023-10-06 10:15, aktualizacja: 2023-10-19 11:37

Firany panele to świetny rodzaj dekoracji okiennych, które zupełnie odmienią wnętrze każdego pomieszczenia! Gotowe firany typu panele nie tylko wyglądają atrakcyjnie, ale są łatwe w montażu i nietuzinkowe. Prezentowane wzornictwo świetnie się uzupełnia i urozmaica wygląd każdego pokoju. Dowiedz się więcej o tych wyjątkowych firankach! 

Firany panele — Zalety 

Firany panele to świetna dekoracja, która zupełnie odmienia wnętrze każdego pomieszczenia. Co wyróżnia firany panele od zwykłych firanek? Otóż charakteryzują się specyficznym kształtem. Firany panele to zasłony wykonane z lekkich i często przezroczystych tkanin, które są zawieszone na oknach w formie równoległych pasów lub paneli. Firany panele są zazwyczaj prostokątnymi lub kwadratowymi kawałkami materiału, które są mocowane na górze okna (najczęściej na karniszu) i swobodnie opadają w dół. Ich zdaniem podobnie jak innych firan jest ozdoba i dekoracja wnętrza oraz osłona przed nadmiernym oświetleniem naturalnym zza okna. Firany panele w oknach charakteryzuje lekki i przyjemny design. Nie są z założenia marszczone jak innego rodzaju firanki. Firanki w domu to również większa doza prywatności. A dzięki konstrukcji firan paneli można bardzo łatwo regulować ilość światła wpadającego do pomieszczenia i zapewniać sobie odpowiednią prywatność. 

Firany panele nowoczesne 

Firany panele to nowoczesne firanki, ze względu na swój wyjątkowy wygląd. Wzornictwo i kształty prezentowane są na płasko. Charakteryzuje je prosty i nowoczesny wygląd. Firany panele są znane z minimalistycznego designu, który pasuje do wielu rodzajów wnętrz. Dopasujemy je do wnętrz minimalistycznych np. w skandynawskim stylu oraz bardziej fantazyjnych, czy eklektycznych. Często występują w różnych wzorach, zatem znajdziemy również bogato zdobione firany panele. Tak czy inaczej, jest to ciekawe i nowoczesne rozwiązanie, które bez problemu dopasujemy do większości stylów wnętrzarskich w naszym domu, biurze czy pracy. Firany panele łatwo się przesuwają po karniszu, a ze względu na swoją prostą konstrukcję firany panele są stosunkowo łatwe do utrzymania w czystości i prania. 

Firany panele gotowe 

Firany gotowe to spora część asortymentu sklepów z tekstyliami okiennymi. Wiąże się to zapewne ze stylem życia wielu z nas, sporym pośpiechem i brakiem czasu. Producenci podsuwają nam gotowe rozwiązania dla naszego i swojego dobra. Wielu z nas bowiem nie ma ani chęci, ani czasu wybrać się do sklepu stacjonarnego wybierać materiał na firany, które następnie trzeba zanieść do krawcowej i czekać długo na efekt końcowy (kory bądź co bądź nie musi nam się wcale spodobać!). Firany gotowe są odpowiedzą na te rozterki. Firany gotowe panele znajdziemy również w ofertach sklepów online. Firany panele gotowe to praktyczne i estetyczne rozwiązanie do dekoracji okien. Są często wykorzystywane w salonach, sypialniach, czy nawet kuchniach, w zależności od preferencji użytkownika. Cennym faktem wyboru gotowych firan paneli jest to, że efekt możemy zobaczyć na prezentacji i zdjęciach, zanim zdecydujemy się na zakup. 
 

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.