Wiadomości z Rybnika

Efektywna i energooszczędna klimatyzacja – Rybnik

  • Dodano: 2023-02-27 07:30, aktualizacja: 2023-02-27 07:43

Coraz więcej osób, firm, urzędów czy instytucji decyduje się na montaż klimatyzacji. Niewątpliwie na ten trend wpływają zmiany klimatyczne, a także przyzwyczajenia Polaków oraz dostęp do nowoczesnych i ekonomicznych urządzeń dostępnych w różnych wariantach. Nie brakuje także firm zakładających instalację oraz wykonujących serwis klimatyzacji. Tym samym użytkownicy mogą mieć pewność, że warunki są bezpieczne, a drugiej strony komfort przebywania w pomieszczeniach o optymalnej temperaturze i wilgotności szczególnie w sezonie letnim jest nie do przecenienia.

Komu zlecić montaż klimatyzacji w domu lub w budynkach użyteczności publicznej?

W mieszkaniach, domkach jednorodzinnych, biurach czy sklepach Standardem stała się klimatyzacja. Rybnik na swoim terenie ma firmę, która oferuje montaż oraz przeglądy okresowe mniejszych i większych instalacji, a tym samym odpowiada na potrzeby coraz bardziej wymagających klientów. Z tej ofert korzystają także mieszkańcy miast ościennych, a profesjonalne doradztwo oraz różnego rodzaju technologie sprawiają, że klimatyzacja domowa przestała się już kojarzyć ze zbędnym luksusem, a jest inwestycją w komfort także na przestrzeni niewielkiego mieszkania.

Sezonowy serwis klimatyzacji

Klimatyzatory ścienne montowane na terenie całego kraju to także najtańszy sposób na to, by poprawić mikroklimat we wnętrzach, a tym samym korzysta się z instalacji nie tylko w czasie upałów. W wielu przypadkach klimatyzatory są też urządzeniami grzewczymi i skutecznie oczyszczają powietrze. Takie rozwiązanie jest świetne dla alergików oraz osób cierpiących na problemy płucne. Nowoczesny system filtracji jest bowiem rozwiązaniem niemalże szytym na miarę. Szkodliwe cząstki są wyłapywane przez klimatyzację kanałową, ścienna lub urządzenia wolnostojące, a tym samym powietrze jest pozbawione większości alergenów, pyłków i kurzu. W wielu wariantach montowana w Rybniku klimatyzacja będzie miała także właściwości jonizujące.

Kto wykona profesjonalny serwis klimatyzacji?

Klimatyzatory przy użyciu jednej jednostki wewnętrznej dopasowanej do wielkości pomieszczenia są w stanie zapewnić najwygodniejsze warunki do pracy, odpoczynku, mieszkania. Temperatura jest utrzymywana latem na poziomie temperatura 23-26°C, a wilgotność nie przekracza 40-60%. Gorące powietrze jest natomiast odprowadzane na zewnątrz budynku. Przy ustawianiu jednostek wewnętrznych warto też pamiętać o tym, że szczególnie w sezonie wakacyjnym różnica temperatury pomiędzy pomieszczeniem nieklimatyzowanym a klimatyzowanym nie może być większa niż 7°C. Jeśli montaż wykonany zostanie poprawnie najlepiej przez specjalistyczną firmę, to klienci będą mogli swobodnie regulować kierunek nadmuchu oraz prędkość jego przepływu. Takie ustawienia pozwolą zapobiegać przeziębieniom i innym dolegliwościom zdrowotnym, które często stają się konsekwencją niewłaściwego korzystania z instalacji.

Klimatyzacja – też ta montowana na terenie Rybnika, pozwala usuwać z pomieszczeń nadmiar wilgoci. To poprawia jakość powietrza i niewątpliwie wpływać będzie na samopoczucie domowników czy pracowników. Warto pamiętać, że jednostki wewnętrzne działają na takiej samej zasadzie jak lodówka oraz składają się ze sprężarki i zaworu rozprężnego. Wewnątrz znajduje się jeszcze parownik i skraplacz oraz dwa wentylatory wymuszające przepływ powietrza. Modele typu Split poza jednostką wewnętrzną posiadają też tę zewnętrzną. Połączone są połączone specjalnymi przewodami izolowanych miedzianych rur z freonem oraz kablami do zasilania i sterowania. To najczęściej stosowana opcja.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.