Wiadomości z Rybnika

Dobry odkurzacz przemysłowy w rozsądnej cenie

  • Dodano: 2017-06-01 12:00

Na budowach, w warsztatach i halach produkcyjnych bardzo często wykorzystywane są odkurzacze przemysłowe, które w sposób skuteczny usuwają nawet największe zanieczyszczenia. Przed ich zakupem należy jednak wziąć pod uwagę kilka najważniejszych kwestii. Jakich dokładnie?

Klasy odkurzaczy przemysłowych

Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że odkurzacz odkurzaczowi nierówny. Każdy z nich został bowiem przystosowany do usuwania określonych zabrudzeń – zawsze warto więc przeanalizować klasę urządzenia i na jej podstawie dokonać wyboru.

  • Odkurzacz przemysłowy klasy L (Low) – jest to model najsłabszy, dlatego posłuży nam głównie do usuwania zanieczyszczeń płynnych, a także tych najdrobniejszych, takich jak piasek, żwir czy trociny. Wszystko to sprawia, że są one najpopularniejsze w warsztatach stolarskich
  • Odkurzacz przemysłowy klasy M (Medium) – jego wykorzystanie jest dużo szersze. Okaże się przydatny do usuwania między innymi gipsu, pozostałości farb, lakieru oraz pyłów z drewna.
  • Odkurzacz przemysłowy klasy H (High) – bardzo często są wykorzystywane do usuwania materiałów niebezpiecznych dla zdrowia, takich jak azbest czy pleśń. Doskonale poradzą sobie również z watą szklaną, sadzami oraz pyłami mineralnymi.

Na co zwrócić uwagę?

Oczywiście klasa odkurzacza to nie jedyny parametr, którym powinniśmy się zainteresować. Znaczenie ma bowiem również szereg innych kwestii, taki jak na przykład:

  • moc – decyduje o tym, jak długo urządzenie będzie w stanie pracować bez odpoczynku, a także w jakim tempie usunie wszelkie zabrudzenia. Modele klasy L zazwyczaj wyróżniają się mocą około 1000 W, natomiast w tych mocniejszych parametr ten przyjmuje wartości od 1500 W w górę,
  • waga – wbrew pozorom ma ona bardzo duże znaczenie, przekłada się bowiem na komfort użytkowania odkurzacza. Jeżeli kupujemy urządzenie na budowę, nie może być ono zbyt ciężkie, gdyż jego przenoszenie okaże się bardzo utrudnione,
  • mobilność – producenci ciężkich odkurzaczy często wyposażają je w specjalne wózki, które zdecydowanie ułatwią nam zadanie,
  • przewód – najbardziej interesować powinna nas jego długość, która określa obszar, na jakim będziemy mogli pracować,
  • filtry – są one dopasowywane do wybranych klas odkurzaczy. Bardzo wygodne w użyciu okażą się urządzenia posiadające specjalną funkcję automatycznego czyszczenia. Dzięki temu nie musimy co kilka godzin wyciągać filtra, by go oczyścić,
  • zbiornik – oczywiście najważniejsza jest jego pojemność. Najmniejsze odkurzacze wyposażone są w zbiorniku o pojemności poniżej 40 litrów, dlatego mogą okazać się one mało przydatne na budowach.

Decydując się na zakup omawianego urządzenia nie możemy zapomnieć również o renomie producenta, który odpowiada za jego przygotowanie. Na rynku pełno jest bowiem modeli tanich, które na pierwszy rzut oka charakteryzują się całkiem przyzwoitymi parametrami użytkowymi, w rzeczywistości jednak okazuje się mało odporne na wpływ czynników zewnętrznych. Dlatego też szybko ulegają awariom, często również nie są w stanie uporać się z zanieczyszczeniami, z którymi teoretycznie nie powinny mieć problemów.

Uznany producent zapewni nam również odpowiednią gwarancję na sprzęt. Warto zwrócić uwagę na jej długość, a także dostępność w naszej okolicy serwisów producenta, które będą w stanie wypełnić zobowiązania gwarancyjne.

Wyposażenie

O tym, jaki odkurzacz przemysłowy okaże się odpowiedni, często decydują również elementy dodatkowe, które rozszerzają lub ułatwiają pracę urządzeń. Spośród nich wymienić należy przede wszystkim wymienne końcówki, dzięki którym będziemy mogli lepiej uporać się z konkretnymi rodzajami zanieczyszczeń, wspomnianej wcześniej wózki ułatwiające transport sprzętu, rozmaite szczotki oraz rury teleskopowe, które pozwolą nam dostać się do miejsc wysokich i trudno dostępnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.