Wiadomości z Rybnika

Ciepłe kapcie - czy warto kupować najtańsze?

  • Dodano: 2020-01-22 12:30

Mamy tak szeroki wybór produktów, że wybór takiego, który ma najlepszy stosunek ceny do jakości może być nie lada wyzwaniem. Dotyczy to praktycznie każdego typu rzeczy, jakimi się otaczamy – od codziennych zakupów po zaawansowane technologicznie urządzenia.. Nic więc dziwnego, że czasem po prostu decydujemy się na najtańszy – nie inaczej jest w przypadku tak prozaicznej rzeczy, jaką są pantofle. Często wybieramy najtańsze ciepłe kapcie z marketu – czy to dobry pomysł?

Jak rozpoznać dobrej jakości ciepłe kapcie?

Podobnie jak w przypadku butów, w których chodzimy po ulicy, ważnymi czynnikami decydującymi o jakości pantofli są: materiały, jakość wykonania i łączenia oraz krój. Najłatwiej ocenić materiały – warto po prostu pamiętać, że dla podeszwy dobry materiał to wysokiej jakości guma, filc lub skóra, a wnętrze i wierzch buta powinny „oddychać” - a więc być wykonane z naturalnych surowców. Jeżeli już w sklepie czujemy, że but może się rozklejać, to prawdopodobnie nie przetrwa długo – do oceny łączenia potrzebne jest pewne doświadczenie. Natomiast krój to nie tylko kwestia estetyki – decyduje on także o tym, czy łatwo będzie założyć lub zdjąć wybrane przez nas ciepłe kapcie. Warto więc wybrać takie buty, które z jednej strony zapewniają otulenie kostki, ale z drugiej są na tyle luźne, że nie sprawiają kłopotu przy zakładaniu.

Czy porządne ciepłe kapcie muszą być drogie?

Dobra jakość nie musi iść w parze z wygórowaną ceną. Oczywiście za solidnie wykonane ciepłe kapcie zapłacimy więcej, niż za najtańsze dostępne w hipermarkecie, jednak na dłuższa metę przynosi to z sobą oszczędność – wytrzymają one kilka razy dłużej, a do tego pomogą lepiej zadbać o komfort i zdrowie stóp. Dobrej jakości pantofli można szukać zarówno w sklepach stacjonarnych jak tez internetowych, np. tu: https://pantofelek-sklep.pl/pl/bambosze. Warto wziąć pod uwagę ich zakup – cena waha się od kilkudziesięciu do około stu złotych, jednak jest to wydatek, który prędko się zwróci.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.