Wiadomości z Rybnika

Ciepłe kapcie - czy warto kupować najtańsze?

  • Dodano: 2020-01-22 12:30

Mamy tak szeroki wybór produktów, że wybór takiego, który ma najlepszy stosunek ceny do jakości może być nie lada wyzwaniem. Dotyczy to praktycznie każdego typu rzeczy, jakimi się otaczamy – od codziennych zakupów po zaawansowane technologicznie urządzenia.. Nic więc dziwnego, że czasem po prostu decydujemy się na najtańszy – nie inaczej jest w przypadku tak prozaicznej rzeczy, jaką są pantofle. Często wybieramy najtańsze ciepłe kapcie z marketu – czy to dobry pomysł?

Jak rozpoznać dobrej jakości ciepłe kapcie?

Podobnie jak w przypadku butów, w których chodzimy po ulicy, ważnymi czynnikami decydującymi o jakości pantofli są: materiały, jakość wykonania i łączenia oraz krój. Najłatwiej ocenić materiały – warto po prostu pamiętać, że dla podeszwy dobry materiał to wysokiej jakości guma, filc lub skóra, a wnętrze i wierzch buta powinny „oddychać” - a więc być wykonane z naturalnych surowców. Jeżeli już w sklepie czujemy, że but może się rozklejać, to prawdopodobnie nie przetrwa długo – do oceny łączenia potrzebne jest pewne doświadczenie. Natomiast krój to nie tylko kwestia estetyki – decyduje on także o tym, czy łatwo będzie założyć lub zdjąć wybrane przez nas ciepłe kapcie. Warto więc wybrać takie buty, które z jednej strony zapewniają otulenie kostki, ale z drugiej są na tyle luźne, że nie sprawiają kłopotu przy zakładaniu.

Czy porządne ciepłe kapcie muszą być drogie?

Dobra jakość nie musi iść w parze z wygórowaną ceną. Oczywiście za solidnie wykonane ciepłe kapcie zapłacimy więcej, niż za najtańsze dostępne w hipermarkecie, jednak na dłuższa metę przynosi to z sobą oszczędność – wytrzymają one kilka razy dłużej, a do tego pomogą lepiej zadbać o komfort i zdrowie stóp. Dobrej jakości pantofli można szukać zarówno w sklepach stacjonarnych jak tez internetowych, np. tu: https://pantofelek-sklep.pl/pl/bambosze. Warto wziąć pod uwagę ich zakup – cena waha się od kilkudziesięciu do około stu złotych, jednak jest to wydatek, który prędko się zwróci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.