Wiadomości z Rybnika

Automatyzacja w domu - szybkie i niezawodne odkurzanie

  • Dodano: 2019-09-20 14:45

Nieustannie dążymy do ulepszania i usprawniania dotychczasowych urządzeń, a także wymyślamy nowe, dzięki którym będziemy mogli wygodniej i przyjemniej żyć.

Inteligentne urządzenia stosowane w nowoczesnych mieszkaniach i domach sprzyjają lepszemu życiu. Mają za zadanie podnieść poziom bezpieczeństwa domowników, zminimalizować ryzyko potencjalnych zagrożeń, a także pozwalają na zaplanowanie i szybsze wykonanie poszczególnych działań oraz ich optymalizację z uwzględnieniem mniejszego zużycia energii, a tym zmniejszenie kosztów eksploatacji. Nowoczesne, automatyczne rozwiązania wykorzystuje się w tzw. inteligentnych domach, w których kluczową rolę odgrywa automatyzacja. Pozwala ona ograniczyć sterowanie domowymi urządzeniami przy jednoczesnym zachowaniu nad nimi pełnej kontroli.

Na czym polega automatyzacja?

Inteligentny dom zakłada wykorzystanie nowoczesnych, innowacyjnych urządzeń, które bazują na zaawansowanych technologiach i pozwalają sprawnie zarządzać domem. Ponadto korzystanie z inteligentnych urządzeń oznacza także kompleksowe, jak również zdalne sterowanie poszczególnymi systemami. Zazwyczaj wystarczy dostęp do internetu oraz odpowiedniej aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Automatyzacja pozwala na wygodne zaplanowanie poszczególnych czynności domowych, a także ustawienie konkretnych terminów i czasu ich wykonania. Dzięki takim rozwiązaniom możemy zaoszczędzić sporo czasu, jak również wysiłku i energii niezbędnych do samodzielnej realizacji tych zadań. Przykładowo inteligentne systemy optymalizują pracę centralnego ogrzewania dostosowując temperaturę do warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Inteligentne roboty sprzątające umożliwiają nam odkurzenie, a także oczyszczenie na mokro podłóg w całym domu podczas naszej nieobecności. Automatyzacja polega zatem na znacznym ograniczeniu bądź całkowitym zastąpieniu naszej pracy fizycznej i umysłowej pracą inteligentnych maszyn i urządzeń.

Inteligentne roboty sprzątające - najlepszy sposób na sprzątanie

Roboty sprzątające to automatyczne odkurzacze, które zapewniają czystość w całym mieszkaniu przy jednoczesnym bezkolizyjnym poruszaniu się po poszczególnych strefach domu. Roomba® s9+ to jeden z najnowocześniejszych robotów odkurzających dostępnych obecnie na rynku. Robot Roomba potrafi tworzyć mapy pomieszczeń, dzięki czemu mamy pewność, że nie ominie żadnego z nich. Potrafi także samodzielnie opróżnić pełny pojemnik gromadzący kurz i brud. Bezkolizyjnie porusza się wśród mebli omijając narożniki i krawędzie, a także bez trudu dociera w trudno dostępne miejsca starannie je czyszcząc.

Optymalna moc ssania i mapowanie pomieszczeń

Robot Roomba posiada zwiększoną moc ssania, dzięki czemu skuteczniej usuwa kurz i większe zabrudzenia. Został on wyposażony w inteligentny system Imprint ™, który pozwala robotowi adaptować do poszczególnych pomieszczeń w domu tak, aby wybrał najlepszą drogę do starannego odkurzenia wszystkich powierzchni. Robot odkurzający efektywnie zbiera sierść zwierząt, dlatego polecany jest w domach z czworonogami.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Małgosia

    Byłam sceptycznie nastawiona do kupna irobota, ale zachęcona promocją kupiłam go. Gdybym wiedziała, że ten robot będzie dla mnie takim ułatwieniem, to bym dawno go miała w swoim domu. Ma dobrą moc ssącą, jest dokładny, przechwytuje alergeny i sam sprząta :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.