Wiadomości z Rybnika

3 najlepsze narzędzia e-commerce, które podniosą Twoją sprzedaż

  • Dodano: 2023-05-11 09:00

Narzędzia e-commerce są bardzo przydatne. Dzięki nim można zadbać o rozmaite zagadnienia. Z dzisiejszego wpisu dowiesz się o trzech narzędziach, które są coraz częściej stosowane. Nie tylko przez zawodowców, ale także przez osoby, które stawiają pierwsze kroki w tej branży.

Brand24 - Polska firma wspomaga rozwój

Od pewnego czasu działasz w sieci? Cały czas nie jesteś jednak do końca zadowolony z tego, jak przedstawiają się wyniki finansowe? Warto zatem skorzystać z takiego narzędzia, jak Brand24. Dzięki niemu zadbasz o reputację swojego sklepu internetowego, a także oferowanego na co dzień asortymentu. W tym momencie zastanawiasz się jak sprzedawać na amazon skutecznie? Już tam działasz, ale bez konkretnych rezultatów? A może dopiero zaczynasz? Jeśli interesuje Cię skuteczna rywalizacja z innymi, to musisz zatroszczyć się o to właśnie zagadnienie. Na Brand24 zobaczysz zaś rozmaite wzmianki o Twojej firmie. Recenzje będą pochodzić z social media, serwisów informacyjnych, blogów, forów itp. W ten sposób dowiesz się, co na Twój temat myślą inni. Dzięki temu będziesz mógł np. poprawić pewne błędy. W dzisiejszych czasach konkurencji nie brakuje. Szczególnie na Amazon. Warto wiedzieć, że handlowcy tam działają, ponieważ mogą docierać z asortymentem do setek milionów klientów na całym świecie! Aby skutecznie rywalizować na tej platformie internetowej, trzeba zapewnić konsumentom profesjonalne, kompleksowe usługi. Brand24 to natomiast znakomite narzędzie, by skutecznie dbać o swoją reputację i dowiedzieć się, co należy poprawić, aby opinie na przyszłość były lepsze.

Google Analytics

Masz swój sklep internetowy? A może dopiero przymierzasz się do rozpoczęcia działalności w sieci? Warto zaznaczyć, że jednym z podstawowych, ale jednocześnie bardzo skutecznych narzędzi jest Google Analytics. Dzięki niemu możesz dowiedzieć się dużo więcej na temat działań podejmowanych przez klientów na Twojej stronie internetowej. A im więcej informacji, tym więcej ważnych wniosków możesz dla siebie wyciągnąć. To bardzo proste w obsłudze narzędzie pomoże Ci zbadać m.in. ruch na stronie. Jeśli jest on kiepski, to będziesz mógł podjąć odpowiednie kroki, aby ta sprawa uległa zmianie. Dodatkowo możesz sprawdzić, jaka jest popularność poszczególnych produktów. Dzięki temu dowiesz się, czego sprzedawać więcej, a z czego np. warto zrezygnować (ponieważ dana kategoria w ogóle nie cieszy się żadnym zainteresowaniem). To narzędzie pozwala również określić liczbę i wartość wszystkich transakcji itp.

Google Trends

To narzędzie pozwala bardzo szybko dowiedzieć się, co najczęściej wyszukują osoby z danego regionu. Możesz np. sprawdzić, jakie kwestie budziły największe zainteresowanie w ciągu ostatniego dnia, tygodnia itp. Pod kątem chociażby poszczególnych województw. Takie narzędzie również jest bardzo popularne. Załóżmy, że chcesz sprzedawać rowery lub hulajnogi elektryczne. Możesz pozwolić sobie tylko na jeden rodzaj asortymentu. Wystarczy skorzystać z Google Trends, aby dowiedzieć się, jakie zapytania cieszyły się większym zainteresowaniem. Jest to ważne pod kątem ułożenia swojej oferty.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.