Wiadomości z Rybnika

Zmiany na Placu Wolności – będzie wygodniej

  • Dodano: 2016-02-05 10:45
Na Placu Wolności rozpoczęły się prace związane z budową chodnika dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Po remoncie wygodniej będzie też rodzicom z dziećmi w wózkach i... kobietom w szpilkach.
 
 
Inwestycja będzie polegała na zdemontowaniu istniejącej kostki brukowej planowanego chodnika na odcinku od ul. Reja do placu przy galerii handlowej Focus Park oraz na odcinku od Placu Wolności do Rynku (w łączniku) a następnie budowie nowego traktu.
 
 
Chodnik o szerokości 1 metra będzie wykonany z antypoślizgowych, płaskich kostek granitowych. Na jego powierzchni zostanie zabudowany „system informacji dotykowej” dla osób niewidomych i niedowidzących. Na nowej nawierzchni zostaną zabudowane listwy prowadzące i stożkowe elementy dotykowe.
 
 
Wykonawca inwestycji został wyłoniony w wyniku przetargu – prace będzie realizowała firma INŻBUD Tomasz Trepka za cenę 133.132,13 zł brutto. Mając na uwadze fakt, że budowa będzie wykonywana w okresie zimowym, termin wykonania zadania został ustalony na 30 kwietnia 2016 roku, a rozliczenie prac nastąpi do 16 maja.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.