Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Z górniczym Szczęść Boże!

  • Dodano: 2017-12-04 07:15, aktualizacja: 2017-12-04 07:30

4 grudnia na Śląsku to dzień wyjątkowy. W sposób szczególny myślimy wtedy o osobach, które – wiążąc swą drogę zawodową z przemysłem wydobywczym – zawierzyły swoje życie Świętej Barbarze.

Uroczyste celebrowanie dnia Świętej Barbary to jeden z najpiękniejszych elementów śląskiej tradycji. W tym szczególnym dniu prezydent Rybnika Piotr Kuczera składa wszystkim górnikom oraz pracownikom przemysłu wydobywczego najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności:

Niech Święta Barbara strzeże pracowników kopalń i otacza opieką górnicze rodziny. Niech praca przynosi zawodową satysfakcję, dając poczucie stabilizacji na niwie prywatnej. W tym szczególnym barbórkowym czasie nasze myśli wybiegają też w stronę tych, którzy stracili życie podczas pracy w kopalniach. Ich tragiczny los dobitnie świadczy o tym, jak wielkie ryzyko wiąże się z wykonywaniem zawodu górnika. Mam nadzieję, że kolejny rok w polskich kopalniach będzie bezwypadkowy, pozwalając górnikom na realizację zawodową. Oby też cała branża górnicza mogła rozwijać się, wykorzystując nowoczesne technologie i przynosząc korzyści mieszkańcom regionu. Życzę również, by uroczystości barbórkowe pozwoliły na chwilę wytchnienia od codziennych obowiązków,dając energię do realizacji pomysłów i planów w przyszłości.

Szacunek dla drugiego człowieka, kult pracy i przywiązanie do tradycji - oto najważniejsze wartości, jakie niesie z sobą świętowanie Barbórki. Zakłady górnicze celebrują ten dzień na uroczystych akademiach. W czwartek, 30 listopada, w Teatrze Ziemi Rybnickiej odbyły się barbórkowe uroczystości kopalni KWK ROW Polskiej Grupy Górniczej, w której skład wchodzą skład wchodzą rybnickie zakłady: Ruch Chwałowice i Ruch Jankowice.

Więcej informacji oraz zdjęć:

https://www.rybnik.eu/mieszkaj/aktualnosci/aktualnosc/z-gorniczym-szczesc-boze/

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.