Wiadomości z Rybnika

Współpraca policjantów i strażników ochrony kolei w Rybniku

  • Dodano: 2024-04-11 10:30

We wtorek i środę na terenie Rybnika oraz powiatu rybnickiego policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei i przeprowadzili wspólne działania „Aktywna Tarcza”, której organizatorem jest międzynarodowa organizacja UE – RAILPOL, zrzeszająca służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na kolei. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie bezpieczeństwa w rejonie torowisk, przejazdów oraz dworców kolejowych.

"Aktywna Tarcza" w Rybniku

Rybniccy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei, wzięli udział w dwudniowych działaniach na terenach kolejowych. Mundurowi w trakcie działań nadzorowali szlaki kolejowe, biegnące przez powiat rybnicki, sprawdzali zachowania podróżnych na dworcach oraz kontrolowali złomnice, pod kątem skupu skradzionej infrastruktury kolejowej. Wszystko po to, aby zapewnić podróżującym jak największy poziom bezpieczeństwa oraz zapobiegać aktom wandalizmu i kradzieży.

Stróże prawa wraz z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei podnosili także świadomość uczestników ruchu drogowego o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych oraz na tzw dzikich przejściach.

Współpraca policjantów i strażników ochrony kolei w Rybniku / fot. KMP Rybnik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również