Wiadomości z Rybnika

Wizyta policjantów na zimowych półkoloniach

  • Dodano: 2018-02-09 16:00

Rybniccy mundurowi w czasie ferii zimowych, uczestniczyli w wielu spotkaniach z dziećmi i młodzieżą. Ostatnio, policjanci z wydziału prewencji zostali zaproszeni do odwiedzenia dzieci uczestniczących w zimowych półkoloniach. Tematem prelekcji było bezpieczeństwo.

Lokalne działania "Bezpieczne Ferie 2018" prowadzone są od ponad dwóch tygodni. Oprócz wzmożonych kontroli miejsc grupowania się młodzieży oraz kontroli drogowych pojazdów przewożących najmłodszych na wypoczynek policjanci uczestniczą w wielu spotkaniach. Ostatnio, policjanci z wydziału prewencji rybnickiej komendy zostali zaproszeni do odwiedzenia dzieci uczestniczących w zimowych półkoloniach. Podczas spotkań, mundurowi przypominali najmłodszym o najważniejszych zasadach bezpiecznych zachowań.

Zwracali uwagę na zagrożenia płynące z nierozsądnego postępowania oraz zagrożeń z jakimi młody człowiek może się zetknąć. Młodzi mieszkańcy Rybnika dowiedzieli się, jak być widocznym na drodze o zmroku, o czym należy pamiętać podczas zabaw na śniegu i lodzie, a także gdzie bezpiecznie jest uprawiać sporty zimowe. Nie zabrakło również porad w jaki sposób bezpiecznie spędzać ferie w domu. Stróże prawa przypomnieli najmłodszym, żeby korzystając z komputera nie nawiązywali znajomości z obcymi i nie podawali swojego adresu zamieszkania.

Spotkania przeprowadzone zostały w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2018”. Prelekcje były również świetną okazją do przypomnienia o zasadach obowiązujących na stokach w związku z kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również