Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Wielkie sprzątanie Rudy

  • Dodano: 2013-04-08 14:15

Organizatorzy akcji "Aktywni miłośnicy rzeki Rudy" już po raz czwarty zapraszają do przyłączenia się do społecznej akcji "Wielkie Sprzątanie Rzeki Rudy", które odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia br.

Jak co roku sprzątanie odbywa się w ramach obchodów Dnia Ziemi. Przedsięwzięcie jest też częścią ogólnopolskiej kampanii "Nie pływam w śmieciach". Kampania ma na celu mobilizację poparcia dla idei zachowania czystości polskich rzek i wywołanie zmian społecznie pożądanych – ograniczenie wyrzucania śmieci do rzeki.

Zainteresowanie kampanią społeczną jest próbą wspólnego rozwiązania problemu zanieczyszczenia polskich rzek. Obrazuje solidarność międzyludzką we wspieraniu przyrodniczych inicjatyw. "Nie pływam w śmieciach" to także lekcja odpowiedzialności, aktywnego i świadomego uczestnictwa w pomocy potrzebującym rzekom – mówią na temat akcji organizatorzy.

Sprzątanie rzeki Rudy po raz pierwszy odbyło się w 2010 roku. W pierwszej akcji wzięło udział około 120 osób. W roku 2011 było już 180 uczestników, w roku 2012 około 250.

Więcej informacji na temat tegorocznej akcji oraz karta zgłoszeń TUTAJ.

Najnowsze informacje z Rybnika w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.