Wiadomości z Rybnika

Weekend na drogach naszego miasta i powiatu

  • Dodano: 2017-11-28 08:00, aktualizacja: 2017-11-28 08:03

Apelujemy o ostrożność na drogach. Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych.

Od piątku rybniccy policjanci odnotowali kilkanaście kolizji drogowych. Niestety, nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierujących, którzy wsiedli „za kółko” będąc pod wypływem alkoholu. Po raz kolejny apelujemy do kierujących o rozsądek!

Podczas minionego weekendu na drogach naszego miasta i powiatu doszło do kilkunastu kolizji. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Niestety nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierujących, którzy zdecydowali wsiąść „za kółko” będąc pod wpływem alkoholu.

  • W sobotę, około 14.40, rybniccy policjanci zostali poinformowani o kolizji na ulicy Generała Stanisława Szeptyckiego w Rybniku. Policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy ustalili, że kierujący fordem cofając, uderzył w zaparkowany samochód, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Stróże prawa odnaleźli sprawce tego zdarzenia i szybko okazało się co było przyczyną jego ucieczki. Badanie na alkomacie wykazało u 68-letniego rybniczanina blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzenia w bazach policyjnych okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy. Zostało mu zatrzymane kilka lat temu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji odpowie wkrótce przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.
  • Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w sobotę, około 14.00, na ulicy 1 Maja w Rybniku. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy, kierująca volkswagenem – 66-letnia kobieta, wyjeżdżając z parkingu nie udzieliła pierwszeństwa jadącemu w kierunku centrum kierującemu fiatem i doprowadził do zdarzenia. Samochodem oprócz kierowcy, podróżowały 3 osoby, w tym dwoje dzieci. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia, byli trzeźwi. Natomiast podczas sprawdzenia w bazach policyjnych okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy. Kierująca volkswagenem, za spowodowanie kolizji została ukarana 500 zł mandatem karnym. Mandat w takiej samej wysokości otrzymał również kierowca fiata, za prowadzenie pojazdu bez uprawnień.

Po raz kolejny apelujemy, aby po wypiciu alkoholu nie prowadzić żadnego pojazdu: samochodu, motocykla, czy nawet roweru. Kierowanie wszelkimi pojazdami na tzw. "podwójnym gazie" jest zabronione przepisami prawa, zagraża życiu i zdrowiu kierującego oraz stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców wielokrotnie prowadził do tragedii! Nie powinniśmy pozostawać obojętni gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu. Należy nie dopuścić takiej osoby do kierowania pojazdem i niezwłocznie powiadomić Policję.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.