Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Warsztaty ekologiczne dla dzieci w TYGLU

  • Dodano: 2016-05-16 11:00, aktualizacja: 2017-08-02 14:07
W dniu 20. 04. 2016r. w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku już po raz drugi zorganizowane zostały Warsztaty  Ekologiczne „Nauka czy magia” przeznaczone dla uczniów  klas 4 i 5 szkół podstawowych.  
 
 
Głównym celem w/w zajęć było pogłębienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Szczególny nacisk  w tym roku położony był na bezpośrednie poznanie zjawisk  i procesów przyrodniczych. W warsztatach wzięło udział 75 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 35 w Rybniku wraz z opiekunami.
 
 
Uczestnicy  mogli obserwować i przeprowadzać doświadczenia fizyczne, chemiczne i biologiczne, rozwiązywać zagadki ekologiczne i szukać nowych zastosowań dla materiałów z recyklingu. Dzieci wykazywały duże zainteresowanie, chętnie uczestniczyły w zajęciac  i deklarowały chęć udziału w przyszłym roku. Nie tylko uczestnicy wynieśli korzyści z zajęć. Nasi uczniowie mieli możliwość wcielenia się w rolę nauczycieli, łatwo nawiązywali kontakt  z dziećmi, współpracowali z opiekunami przy tworzeniu tematyki zajęć, wykazali się dużą kreatywnością. Furorę wśród przybyłych dzieci robiły jak zwykle maskotki TYGLA - krecik i słoneczko. 
 
 
Do zobaczenia za rok !!!
 
Pomysłodawca i koordynator warsztatów: mgr  Katarzyna Zniszczoł
 
 
Osoby wspierające: mgr inż. Grażyna Kohut – dyrektor, mgr Zuzanna Dudziak, mgr inż. Ewa Burek, mgr inż. Aneta Piątkowska, mgr Barbara Kucyniak, mgr Izabela Kolonko

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.