Wiadomości z Rybnika

W Chwałowicach powstanie ogród społeczny

  • Dodano: 2017-11-17 12:00

W Parku Górnika w dzielnicy Chwałowice powstanie pierwszy w Rybniku tzw. ogród społeczny. Jego pomysłodawcą jest Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach we współpracy z mieszkańcami dzielnicy.


Nasz Ogród to projekt, który ma udowodnić, że wspólnymi siłami można zbudować wspólny ogród. Korzystając z przestrzeni Parku Górnika stworzymy otwarty ogród społeczny dla mieszkańców, którzy będą mogli tam wypoczywać, spotykać się i sami decydować o otaczającej ich przestrzeni poprzez sadzenie i pielęgnowanie zieleni – przekonuje Karina Abrahamczyk, dyrektor chwałowickiego Domu Kultury.


Ogród będzie także promocją dobrego designu, powstającego przy współpracy z użytkownikami. Zakłada zupełnie nowy sposób myślenia o przestrzeni publicznej, ponieważ w całości opiera się na działaniach oddolnych i konsultacjach. Przestrzeń publiczna traktowana będzie jak własność mieszkańców.

Chociaż w pełnej krasie zobaczymy ogród latem przyszłego roku to już teraz rozpoczną się pierwsze konsultacje i warsztaty architektoniczne z lokalną społecznością.

W niedzielę, 26 listopada, o godz. 11.00 w Domu Kultury w Chwałowicach odbędą się warsztaty, w trakcie których uczestnicy będą wspólnie projektować ogród oraz ustalać zasady jego funkcjonowania.

Rodzinne Warsztaty Architektoniczne prowadzone będą przez architektów, którzy są jednocześnie współtwórcami m.in. projektu rewitalizacji katowickich podwórek pod nazwą Plac na Glanc, wyróżnionego w konkursie za Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego. 

Więcej infomacji poniżej:

https://www.rybnik.eu/mieszkaj/aktualnosci/aktualnosc/w-chwalowicach-powstanie-ogrod-spoleczny/

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.