Wiadomości z Rybnika

Uwaga! Nowa metoda działania oszustów

  • Dodano: 2017-02-24 07:45, aktualizacja: 2017-02-23 13:28

Seniorzy już nie dają się tak łatwo nabrać „na wnuczka” czy „siostrzeńca”, który nagle znalazł się w potrzebie i musi pilnie pożyczyć pieniądze. Oszuści ciągle jednak modyfikują metody swojego działania. Policjanci z jednego ze śląskich miast otrzymali informację, że w skrzynkach pocztowych znajdują się podejrzane kartki z prośbą o telefon…

Kartka napisana jest markerem "proszę o pilny kontakt pod nr telefonu 895 5..., WAŻNE!!!". Dzwoniąc pod ten numer można było usłyszeć jedynie kilka sygnałów, a następnie odnieść wrażenie, że połączenie zostało zakończone. W rzeczywistości trwało jednak ono nadal, a dzwoniącemu, jeśli sam nie zakończył połączenia, naliczane były duże koszty.

Apelujemy!
Nie bądźmy obojętni i ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą otrzymać podobny list. Pod żadnym pozorem nie dzwońmy pod numery z kartki, gdyż może to nas narazić na poważne koszty. Zwracamy się z prośbą do osób młodych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy w swojej skrzynce pocztowej znajdą list z nieznanego źródła z prośbą o kontakt. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.